Ceturtdien, 12.janvārī, Pilsētas attīstības komitejas deputāti piekrita vēl par trim mēnešiem pagarināt "AmberStone Group" SPA viesnīcas projekta iesniegšanas termiņu.

Uz komitejas sēdi (kārtējo reizi ar nokavēšanos) bija ieradies "AmberStone Group" valdes priekšsēdētājs Agris Grīnbergs, kurš deputātus īsumā informēja par to, ka arhitektu biroja"Open AD" izstrādātais kūrortviesnīcas un ūdens atrakciju kompleksa Zvejnieku alejā 11a projekts ir "skaists, bet par dārgu", un tas ir jāvienkāršo, tāpat jāatrisina jautājums, kā viesnīcu noslogot visu gadu, tāpēc nepieciešama projekta un biznesa plāna precizēšana un tāpēc projekts termiņā nav iesniegts Būvvaldē. Grīnbergs kārtējo reizi lūdza termiņa pagarinājumu, šoreiz uz trim mēnešiem.

Pērnajā jūlijā "AmberStone Group" jau lūdza vienu termiņa pagarinājumu, jo nebija līdz 28.jūnijam, kā paredzēts līgumā, iesnieguši domē būvprojektu minimālā sastāvā un saņēmuši būvatļauju.

Toreiz attīstītājs kavēšanos skaidroja ar projekta koncepcijas maiņu, kā arī nepieciešamību saņemt projekta saskaņojumu dažādās valsts institūcijās.

Būvprojekta iesniegšanas termiņu toreiz pagarināja līdz 30.novembrim, dodot attīstītājam papildu piecus mēnešus. Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, toreiz komentējot šo lēmu, sacīja "Kas lēni nāk, labi nāk".

Arī šoreiz deputāti akceptēja lūgumu, pagarinot termiņu līdz 15.aprīlim, kad "AmberStone Group" būs jāprezentē izmainītais projekts Pilsētas attīstības komitejā. Pēc tam domes sēdē deputāti lems, vai pagarināt līgumu ar attīstītāju vai ne.

Agris Grīnbergs portālam noraidīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka būs iespējams iegādāties Liepājas SPA kompleksa akcijas. Uzņēmums gan gatavojas biržā kotēt vienā paketē visus savus, kā arī meitas uzņēmumiem piederošos uzņēmumus – tās ir gan viesnīcas, gan cūku ferma Vaiņodē, u.c.

Portāls jau rakstīja, ka "Open AD" (birojs projektējis arī "Juliannas pagalma" restorānu "MO Liepāja") piedāvātajā projekta vizuālajā risinājumā izmantots zvejnieku namiņu tēls, tajā ir daudz zaļumu un tas labi iekļaujas ainavā. Pēc pasūtītāja vēlēšanās projekts sadalīts trīs posmos, katram no tiem atsevišķi saskaņojot būvprojektu un saņemot būvatļauju. Pirmajā posmā, kurā plānota 3 – 4 zvaigžņu viesnīca un ūdensatrakcijas, "AmberStone Group" paredzējusi piesaistīt investīcijas 10 – 12 miljonu eiro apmērā, bet visu trīs posmu izmaksas tiek lēstas 25 – 30 miljonu eiro apmērā. Otrais posms, pēc Grīnberga sacītā, būs atkarīgs no jau funkcionējošā pirmā posma panākumiem. Pieczvaigžņu viesnīca ar kazino paredzēta trešajā posmā.

Kūrortviesnīcas kompleksā paredzētas vairākas viesnīcas kopumā ar 202 numuriem, ūdensatrakciju parks, bērnu rotaļu laukums, autostāvvietas 161 automašīnai (pirmajā posmā – 68, tik cik vietu pirmajā viesnīcā). Ūdensatrakciju parks kopā ar āra baseinu plānots 1700 kv.metru apjomā, bet pirmā posma viesnīca aizņems 4463 kv.metrus.

Portāls jau ziņoja, ka uzņēmuma "AmberStone Group" turpina strādāt pie kūrortviesnīcas kompleksa Zvejnieku alejā 11a būvniecības projekta. Izstrādāta zemesgabala topogrāfija, veikta ģeoloģiskā izpēte, aerofotografēšana, notiek dendroloģijas atzinuma sagatavošana.

Organizēts arhitektoniskās vīzijas un koncepcijas izstrādes konkurss, kurā izvēlēts "Open AD" piedāvājums, ko Grīnbergs raksturoja kā "sabalansētu un kvalitatīvu".

Saskaņā ar pērn noslēgtu līgumu, nomnieks turpinās maksāt pašvaldībai nomas maksu 1,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības gadā un nekustamā īpašuma nodokli 1,5% apmērā.

Uzziņa
AmberStone Group, AS ir 2013. gadā dibināta holdingkompānija, kura pārvalda savas meitas un asociētās sabiedrības dažādās nozarēs. Tās galvenais ilgtermiņa finanšu mērķis ir visa holdinga vērtības pieaugums, kā arī savu meitas un asociēto sabiedrību darbības ilgtspējas un stabilitātes nodrošināšana. AmberStone Group, AS ir 103 akcionāri, no kuriem lielākais akcionārs ir ABLV Bank, AS, kurai pieder 24,64% holdingkompānijas akciju. Holdingkompānijai pieder 70% Vaiņode Agro Holding, SIA; 60% Orto klīnika, SIA; 22,66% Grindeks, AS; 100% ASG 1, SIA; 90% ASG 2, SIA; 100% ASG 3, SIA un 100% ASG 4, SIA ; 100% AmberStone Hotels, SIA.