"Liepājas metalurgam" tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānā līdz septembra beigām paredzēts piesaistīt kompānijai desmit miljonus latu un atsākt ražošanu.

To aģentūrai BNS pastāstīja "Liepājas metalurga" TAP administrators Haralds Velmers.

"Kopumā līdz nakamā gada martam paredzēts piesaistīt uzņēmumam finanšu līdzekļus trīs posmos 37 miljonu latu apmērā – ieguldījumi var nākt gan no no kāda investora, gan pašreizējiem akcionāriem. Ieguldījumu paredzēts kapitalizēt un pārvērst akcijās. Pirmajā posmā līdz septembra beigām paredzēts piesaistīt desmit miljonus latu un atsākt ražošanu," stāstīja Velmers, vienlaikus piebilstot, ka plāns nav "akmenī iecirsts", tāpēc objektīvi iemeslu dēļ plānā paredzētos termiņus iespējams mainīt.

Viņš norādīja, ka interese no investoriem ir, taču konkrētus vārdus pagaidām neatklāja. "Medijos jau izskanējuši vairāki varianti, bet es pats vārdus tagad nevēlētos saukt. Konkrēts piedāvājumu gan vēl redzējis neesmu," teica "Liepājas metalurga" TAP administrators.

Tāpat viņš pastāstīja, ka metalurga kopējās saistības pret kreditoriem ir aptuveni 128 miljoni latu – vairāk nekā 54 miljoni nenodrošinātajiem kreditoriem un aptuveni 80 miljoni nodrošinātajiem kreditoriem.

"TAP plāns paredz, ka nodrošinātie kreditori neatprasīs parādu pagaidām, bet tikmēr "Liepājas metalurgs" maksās procentu maksājums par šo līdzekļu, tā teikt, izmantošanu. Plānots, ka "Liepājas metalurgs" atmaksāt parādu valstij sāks pēc TAP noslēguma," teica Velmers.

Viņš arī uzsvēra, ka kompānijas akcionāriem – Sergejam Zaharjinam, Iļjam Segalam un Kirovam Lipmanam – jāspēj nolikt pie malas savas domstarpības un jāstrādā, lai varētu atjaunot uzņēmuma darbību. "Akcionāriem ir jānodrošina uzņēmuma darbība, tieši viņiem būs jālemj par kapitāla palielināšanu, tāpēc metalurga īpašniekiem jāatrisina savas domstarpības un jāstrādā uzņēmuma labā," paskaidroja "Liepājas metalurga" administrators.

Tāpat Velmers apliecināja ka TAP plāns paredz samazināt darbinieku skaitu metalurgā, taču konkrētu cilvēku skaitu, kuri varētu zaudēt darbu, viņš pagaidām vēl nenosauca.

"Liepājas metalurga" pārstāvji informācijā biržai "NASDAQ OMX Riga" atzīmē, ka starp galvenajiem TAP pasākumu plāna nosacījumiem ir arī tas, ka uzņēmuma mantu, kura nav nepieciešama pamatdarbībai, paredzēts pārdot – tie ir daži nekustamie īpašumi, kustamā manta un vairāku meitasuzņēmumu kapitāldaļas.

Savukārt nenodrošināto kreditoru 50% prasījumu pret uzņēmumu plānots apmierināt TAP 24.mēnesī un atlikušos 50% būs iespēja apmainīt pret "Liepājas metalurga" akcijām. "Tomēr 100% apmērā tas nav iespējams, jo uzņēmuma pamatkapitāls ir 16 981 033 lati, kamēr 50% nenodrošināto kreditoru prasījumi veido 27,27 miljonus latu, bet pamatkapitāla palielināšanu nevar veikt vairāk nekā par 100%. Starpība – 11 miljoni latu būs kā akciju virsvērtība," informē "Liepājas metalurga" pārstāvji.

Kompānijas pārstāvji arī atzīmē, ka nodrošinātie kreditori TAP laikā saņems procentu maksājumus 8,9 miljonu apmērā par parādu, savukārt pašu parādu nodrošinātie kreditori plāno atgūt pēc 2015.gada 30.septembra.

Tāpat plānots palielināt vidējo darba algu uzņēmumā līdz 682 latiem 2015.gadā, kā arī uzņēmums pārtrauks sponsorēšanas aktivitātes.

"Liepājas metalurga" pārstāvji arī piebilst, ka šobrīd uzņēmums spēj segt izmaksas ražošanas iekārtu uzturēšanai, bet ne to iedarbināšanai.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Liepājas tiesa ir apstiprinājusi "Liepājas metalurga" TAP pasākumu plānu. Tiesa pasludināja kompānijas tiesiskās aizsardzības procesu uz diviem gadiem. Procesu uzraudzīs administrators Velmers.

"Liepājas metalurgs" ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru. "Liepājas metalurgs" ir lielākais darba devējs Liepājā. Uzņēmuma akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki ir privātpersonas – Zaharjins, Segals un Lipmans.