Pretendentu trūkuma dēļ šodien nenotiks Privatizācijas aģentūras (PA) rīkotā izsole par 1699.gadā celtā nekustamā īpašuma Kungu ielā 26, Liepājā, iegādi, informēja PA.

Aģentūrā atzina – lai gan interese bija liela, tomēr neviens pretendents nav apliecinājis gatavību piedalīties izsolē. Līdz ar to šodien plānotā izsole nenotiks.

Tuvākajā laikā PA valde lems par turpmāko rīcību.

Jau ziņots, ka īpašuma sākumcena noteikta 38 154 latu apmērā.

Vēsturiskais nams celts 1699.gadā Liepājas birģermeistaram Joahimam Šrēderam un ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis. 1700.gadā šajā mājā esot apmeties Zviedrijas karalis Kārlis XII.

Saskaņā ar apstiprinātajiem privatizācijas noteikumiem izsolē ir iespējams iegādāties nekustamo īpašumu Liepājas pilsētas centrā, vecpilsētas daļā, kas sastāv no darbnīcas (platība 493,8 kvadrātmetri), noliktavas (platība 188,2 kvadrātmetri), garāžas (platība 60 kvadrātmetri) un zemesgabala ar kopējo platību 1590 kvadrātmetri.

Nekustamais īpašums atrodas pilsētas daļā ar aktīvu gājēju un transporta plūsmas intensitāti. Tam ir pieslēgums pilsētas ūdensvadam, kanalizācijas sistēmai, centralizētajiem elektrotīkliem. Nekustamais īpašums ir lieliski piemērots mākslas studijas, veikala vai kafejnīcas izveidošanai.