AS "Liepājas Papīrs" ražotnē Liepājā jūlijā darbu sāk Baltijā pirmā hibrīddrukas iekārta "MPS EF SYMJET", kura apvieno fleksogrāfijas drukas sniegumu un digitālās drukas plašās iespējas.

Jaunā iekārta ir Nīderlandes uzņēmuma "MPS Systems B.V." un Lielbritānijas drukas uzņēmuma "Domino UK Limited" radīto iekārtu apvienojums, ar kuras palīdzību AS "Liepājas Papīrs" saviem klientiem vietējā tirgū un eksporta tirgos varēs piedāvāt konkurētspējīgāku produktu vidējo tirāžu uzlīmju un etiķešu drukas segmentā. "Liepājas Papīrs" tajā investējis vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Būtiskākās jaunās iekārtas priekšrocības, strādājot ar visdažādāko veidu pašlīmējošo materiālu apdruku, ir iespēja sasniegt niansētākus toņus, pateicoties paplašinātājam CMYK krāsu modelim, kuram, lai iegūstu plašāku gamutu, pievienota oranžā un violetā krāsa. Uz iekārtas var realizēt folija aukstspiedes projektus, veikt darbu laminēšanu un iegūt sietspiedei līdzvērtīgu krāsas uznesumu, tādējādi rodot iespēju veidot pilnīgi unikālus tekstūras efektus.

Uzņēmuma vadītājs Normunds Jansons kā galveno jaunās iekārtas priekšrocību uzver to, ka "ar šo iekārtu vienas stundas laikā varam saražot to, kam veltījām nesalīdzināmi vairāk laika, strādājot ar iepriekšējo digitālās drukas iekārtu". Viņš arī norāda, ka jaunās iekārtas integrēšana uzņēmuma darbībā un jaunu drukas procesu ieviešana ir būtisks solis uzņēmuma attīstībā gan produkcijas klāsta paplašināšanā, gan uzņēmuma iekšienē noritošo procesu pārstrukturizācijā, jo jāņem vērā, ka šādas iekārtas iegāde ir uzņēmuma vēsturē lielākā investīcija, kurai jānes atdeve un jāceļ uzņēmuma konkurētspēja jau tuvāko trīs gadu periodā.

"Aspekts, ka Baltijas reģionā AS "Liepājas Papīrs" ir pirmais uzņēmums, kurš uzsāk darbu ar šādu hibrīddrukas tehnoloģiju, noteikti ietekmēs uzlīmju un etiķešu ražošanas tendences un iespējas vietējā tirgū, kā arī kāpinās uzņēmuma konkurētspēju, strādājot ar eksporta partneriem," papildina AS "Liepājas Papīrs" pārdošanas nodaļas vadītājs Artūrs Gabaliņš. Viņš arī piebilst, ka "hibrīddrukas segmentā mūsu reģionā būsim celmlauži, un tas ir liels izaicinājums un vienlaikus liela iespēja."

AS "Liepājas Papīrs" ir dibināts 1993.gadā uz bijušās Liepājas papīra izstrādājumu fabrikas bāzes. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 198 090 eiro, tas nodrošina darba vietas vairāk nekā simts darbiniekiem un ir viens no vadošajiem uzlīmju un etiķešu ražotājiem Baltijas valstīs.