Labvēlīgie laika apstākļi ostas termināliem #Liepājā ļāvuši strādāt īpaši aktīvi, savā Facebook lapā otrdien, 3.oktobrī,  ziņo Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.

Šobrīd kuģu tilpnēs tiek uzkrauta Latvijas lauksaimnieku izaudzētā raža, kas nonāk pat vistālākajos kontinentos. Viens no termināliem, kas uzglabā un pārkrauj beramās kravas, lai pašmāju lauksaimnieku produkcija sekmīgi nonāktu ārzemēs, ir uzņēmums  Speciālās ekonomiskās zonas SIA "Dan Store".


Graudu iekraušana. Publicitātes foto.


Pirms dažām dienām 190 metrus garais milzis "Aviona" atradās "Dan Store" termināla piestātnēs, lai tā tilpnēs nonāktu 33 000 tonnu Latvijā audzēto kviešu. Šobrīd kuģis jau izgājis jūrā un ir ceļā uz tālo Nigēriju, savukārt nedēļu pirms tam 23 500 tonnu graudu tika iekrauts 157 metrus garajā "Transeurope", kas ražu aizgādāja uz Portugāli.

Latviešu lauksaimnieku izaudzētais pieprasīts arī tuvākās valstīs, piemēram, 20.septembrī vietējos kviešus uzkrāva kuģī "Listervik", kas vērtīgo kravu nogādāja Norvēģijas galvaspilsētā Oslo, savukārt pirms tam pārtikas miežu raža ar kuģi "Arklow Manor" nonāca saulainajā Spānijā.