Attīstot tiešo pārdošanu bez starpniekiem, SIA "NPK Terminālis" pērn izdevies apgrozījumu palielināt sešas reizes, raksta portāls db.lv.

Šogad uzņēmums cer, ka apgrozījuma kāpums turpināsies. "2009. gadā radikāli mainījām pieeju klientam," atklāj SIA "NPK Terminālis" valdes loceklis Ģirts Cēlājs. Uzņēmums nolēma atteikties no sadarbības ar lielajiem starptautiskajiem vairumtirgotājiem jeb treideriem, un divu gadu pūliņi pārstāvēt sevi ārvalstīs pašiem pērn nesuši pirmos augļus. Nākamo pāris gadu laikā uzņēmums plāno vērienīgu paplašināšanos un jaunu produktu ražošanu.

Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā Eksporta un inovāciju konkursā "NPK Terminālis" pretendē uz balvu kategorijā Eksportspējīgākais komersants mazo komercsabiedrību grupā.

Jauc kā kokteili

SIA "NPK Terminālis" darbības joma ir specifisku komplekso minerālmēslu (slāpeklis, fosfors, kālijs) formulu savienošana pēc lauksaimnieku pasūtījuma. "Mēs esam kā bārmeņi, kas sajauc vajadzīgo kokteili atbilstoši klienta vēlmei," par uzņēmuma darbības jomu saka Ģirts Cēlājs. Minerālmēslu maisījumus te izgatavo noteiktai augsnei un noteiktai kultūrai, lai lauksaimnieki panāktu iespējami augstāku un kvalitatīvāku ražu. NPK Termināļa iekārtas ļauj izveidot maisījumu jebkurai kultūrai – gan pašmāju rapsim un kartupeļiem, gan Āfrikas kakao un kokvilnai, gan Latīņamerikas apelsīniem. Līdzās vērienīgiem pasūtījumiem ārvalstīs NPK terminālī top arī speciāli Latvijas apstākļiem un videi izstrādāti minerālmēslu maisījumi. Šis produkts tiek izplatīts mazumtirdzniecībā ar zīmolu NPK Experti. Liela priekšrocība ir pašiem savs dzelzceļa pievads, kas nodrošina tiešu izejvielu piegādi uzņēmumā. Dzelzceļa jauda esot tik liela, ka "NPK Terminālis" droši var ražošanu pat trīskāršot. To atļauj arī lielā teritorija un padomju laikos vērienīgi būvēto ēku platība.

Plāno paplašināties

Minerālmēslu ražotāja "NPK Terminālis" lielākais noieta tirgus ir Āfrika – Čada, Ruanda, Maroka, Senegāla, arī Igaunija, Skandināvija un Vācija. Pēdējo trīs gadu laikā lielākie ieguldījumi – vairāk nekā pusmiljons latu – bijuši mārketinga veicināšanā un ārvalstu pārstāvniecību veidošanā.

Lai ārvalstu pasūtītājiem pierādītu savu varēšanu, "NPK terminālī" apskatīt ražošanas procesu vesti potenciālie klienti no Kamerūnas, Senegālas, Čadas, Burundijas, Ruandas, Indijas, NVS un ES valstīm. Savukārt uzņēmuma pārstāvji devušies vizītēs uz noieta valstīm, publicēti raksti šo valstu presē un risinātas sarunas ar diplomātiem. Rezultātā pasūtījumu klāsts aug un rodas nepieciešamība pēc lielāka ražošanas apjoma, stāsta Ģ. Cēlājs. Nākamo divu gadu laikā SIA "NPK Terminālis" plāno ieguldīt 3,5–4 miljonus eiro jauna ceha izveidei. Jaunajā cehā plānots uzstādīt iekārtas, kas ļaus ražot Eiropā un Skandināvijā ļoti pieprasītu minerālmēslu veidu – amonija sulfātu granulās.