Pazīstamais Liepājas uzņēmums, minerālmēslu maisījumu ražotājs "NPK Expert", kurš vēl nesen ziņoja, ka savu produkciju eksportē uz vairāk nekā 20 valstīm, kļuvis maksātnespējīgs un ir tuvu likvidācijai, portālam irliepaja.lv pastāstīja administratore Evita Kaužēna.


Uzņēmuma nodokļu parāds ir 499 290,59 eiro, tas palicis parādā arī piegādātājiem un pakalpojumu sniedzējiem, pastāstīja Kaužēna.


Pērn janvārī pēc tam, kad ar maksātnespējas pieteikumu pret "NPK Expert" tiesā vērsās kālija minerālmēslu ražotāja "Uralkali" meitasuzņēmums Latvijā SIA "Uralkali Trading", uzņēmums uzsāka tiesiskās aizsardzības procesu. Tomēr tiesa neapstiprināja uzņēmuma piedāvāto tiesiskās aizsardzības plānu, kam sekoja vēl viens mēģinājums panākt tiesisko aizsardzību, bet arī tas bija nesekmīgs.


"Divas reizes gada laikā TAP netika apstiprināts, līdz ar to automātiski iestājās maksātnespēja," informēja Kaužēna.


Kā atzina administratore, "NPK Expert" aiziet "pa skuju taku", un uzņēmuma manta tiek izpārdota, lai segtu parādus.


Iepriekš, 2017. gadā, maksātnespēju piedzīvoja arī tajā pašā adresē Grīzupes ielā 8 reģistrētais uzņēmums "NPK Terminālis", kurā savu karjeru minerālmēslu biznesā aizsāka viens no "NPK Expert" īpašniekiem un valdes priekšsēdētājs Ģirts Cēlājs.


Neoficiāli portālam irliepaja,lv kļuvis zināms, ka "NPK Expert" bankrota iemesls, iespējams, ir abu īpašnieku – Ģirta Cēlāja un Šveicē dzīvojošā Čehijas pilsoņa Ondreja Pavlika – nesaskaņas, ko zināmā mērā apstiprina arī pats Ģirts Cēlājs, kurš portālam sniedza īsu komentāru, solot pēc divām nedēļām plašāku interviju – par jaunu uzņēmumu, kurš turpinās "NPK Expert" aizsākto.


Ģirts Cēlājs: "SIA "NPK Expert" (Latvija) bija viens no minerālmēslu tīkla uzņēmumiem. Latvijas uzņēmums cieta lielus zaudējumus no nenodrošinātu klientu maksātnespējas un apzinātas ārzemju partnera naudas līdzekļu izvešanas. Pastiprināti tam – banku sektora atteikšanās finansēt jebkādus darījumus ar un no Krievijas saņemtām izejvielām un tirdzniecību ar tāliem eksporta tirgiem".