"Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesa plānā paredzētais aizdevums 10 miljonu latu apmērā no potenciālajiem investoriem, visdrīzāk, saņemts netiks.

Par to liecina TAP administratora Haralda Velmera rīcībā esošā informācija liecina. Līdz pat šodienai nav sasaukta ārkārtas akcionāru sapulce kapitāla palielināšanai un dokumentēta skaidra investoru interese, raksta LETA.

"Pie šādiem apstākļiem TAP plāns, visdrīzāk, tiks pārkāpts. Aizdevuma saņemšana ir nozīmīgākā sastāvdaļa, bet no tās izriet arī citas secīgi saistītas aktivitātes uzņēmuma darbības atjaunošanā un maksājumu uzsākšanā kreditoriem. Visticamāk, no rītdienas saskaņā ar likumu sāksies 30 dienu garš periods, kurā būs iespēja pārkāpumus novērst, attiecīgi saņemt aizdevumu un piesaistīt investoru. Šī būs pēdējā iespēja visiem, kas ir patiesi ieinteresēti TAP plāna realizēšanā, apliecināt to ar reāliem darbiem," skaidro Velmers.

Kā uzsvēra administrators, sevišķas bažas rada apstāklis, ka netiek pildīta TAP plānā paredzētā naudas plūsma, kā rezultātā uzņēmums ne tikai nespēj atjaunot savu paredzēto darbību, bet tuvākajā laikā uzņēmuma rīcībā var nebūt pietiekamu naudas līdzekļu ne tikai gāzes un elektrības maksājumu veikšanai, bet arī darba samaksas veikšanai uzņēmuma darbiniekiem.

"Pēc 30 dienām būs jāpieņem lēmums pēc fakta, vai plāns tiek vai netiek pildīts, vai uzņēmums ir vai nav spējīgs atjaunot savu darbību. Ja uzņēmums šajā laikā nebūs pierādījis spēju pildīt TAP plānu, izvērtējot apstākļus, atbilstoši likumam administratoram būs jāvēršas tiesā ar pieteikumu, lūdzot pasludināt AS "Liepājas metalurgs" maksātnespējas procesu," secina Velmers.

Kā ziņots, finanšu grūtībās nonākušā "Liepājas metalurga" akcionāri Zaharjins un Segals pagājušajā nedēļā paziņoja, ka panākuši vienošanos par 70% uzņēmuma akciju nodošanu Krievijas uzņēmumam "Daļpolimetall", lai investors varētu ieguldīt nepieciešamos līdzekļus rūpnīcā un pēc iespējas ātrāk atjaunotu tehnoloģisko procesu.

Atbilstoši plānam no potenciālajiem investoriem līdz šodienai paredzēts saņemt aizdevumu 10 miljonu latu apmērā "Liepājas metalurga" darbības nodrošināšanai.

TAP laikā "Liepājas metalurgs" plāno veikt pasākumus, kas vērsti uz ražošanas un pārdošanas apjoma pieaugumu, fokusējoties uz tirgiem, kas ir ģeogrāfiski tuvāki un ar augstākām peļņas iespējām. Tāpat TAP laikā plānots ieviest profesionālāku tirgus analīzi, lai uzņēmums spētu elastīgi plānot pārdošanas iespējas ar augstāku peļņas potenciālu. Savukārt, lai nodrošinātu papildu ieņēmumus TAP plāna īstenošanas laikā, "Liepājas metalurgs" plāno nodalīt ar tā pamatdarbību nesaistītus aktīvus un pārdot tos citām komercsabiedrībām vai fiziskām personām - šo pasākumu rezultātā rūpnīca plāno iegūt papildu naudas līdzekļus vismaz 3 765 000 latu apmērā.

"Saskaņā ar TAP plānu nepieciešamā aizdevuma summa TAP plāna izpildei ir 37 000 000 latu, kura jāsaņem ne vēlāk kā līdz 2013.gada 31.decembrim," iepriekš norādīja Velmers, paskaidrojot, ka līdz 30.septembrim ir jāsaņem pirmā daļa no aizdevuma summas desmit miljonu latu apmērā, līdz 31.oktobrim otrā daļa no aizdevuma summas 15 miljonu latu apmērā, bet līdz 31.decembrim trešā daļa - 12 miljoni latu aizdevuma summas.

"Liepājas metalurgs" nonācis finanšu grūtībās un pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit" - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Liepājas tiesa ir pieņēmusi uzņēmuma TAP pasākumu plānu, ko ir izstrādājuši uzņēmuma speciālisti un kas ir saskaņots ar visiem nodrošinātajiem un vairāk nekā 55% nenodrošināto kreditoru, kā arī ar kreditoru kluba pieaicināto finanšu konsultantu "Prudentia Advisers".