Portāls pietiek.com guvis apliecinājumu par "Liepājas metalurgs" lielāko akcionāru Sergeja Zaharjina un Iļjas Segala darbībām ar uzņēmuma akcijām.

Jau rakstījām, ka bez obligātā akciju atpirkuma izteikšanas tās saskaņoti pārdotas Kipras uzņēmumam "Dalinvest Management Company Limited".

Pietiek.com publiskojis šo līgumu, kurā minētā uzņēmuma 70% akciju paketes pārdošanas cena ir 3 eiro.

Pietiek.com jau informēja, ka oktobra sākumā Zaharjina un Segala reāli joprojām kontrolētais "Liepājas metalurgs" nāca ar paziņojumu, ka jau 26.septembrī starp akcionāriem Sergeju Zaharjinu un Iļju Segalu, kā arī Kiprā reģistrēto Krievijas izcelsmes kompāniju "Dalinvest Management Company Limited" parakstīts abu akcionāru akciju pirkšanas pārdošanas līgums.

Nekādas citas detaļas it kā noslēgto līgumu ar iespējamo investoru – faktiski Krievijas kompānijas "Daļpolimetall" „meitu” - uzņēmuma saimnieki neatklāja, taču paziņojumā medijiem tika pavēstīts: līgums esot noslēgts par visu Zaharjinam un Segalam piederošo akciju jeb 70% uzņēmuma akciju pārdošanu.

Nu Pietiek.com rīcībā nonākusi šī līguma kopija, ko tas publisko pilnībā. No šī dokumenta izriet, ka kopumā "Liepājas metalurgs", tā saimnieki un amatpersonas ir iesaistīti vairāk nekā pusotrā desmitā dažādu tiesvedību un kriminālprocesu, par ko potenciālais pircējs ir ticis pilnībā informēts.

Līgums nosaka, ka, ņemot vērā šos iespaidīgos apgrūtinājumus un uzņēmuma smago stāvokli, summa, par kādu savas akcijas Krievijas uzņēmuma „meitai” saskaņoti, uz viena un tā paša līguma pamata pārdevuši Zaharjins un Segals, ir trīs eiro. Papildus tam pircējs devis solījumu aizdot uzņēmumam 25 miljonus eiro.

Kā izriet no Zaharjina, Segala un "Dalinvest Management Company Limited" līguma, no šiem trim eiro 2 paredzēti Zaharjinam, kuram oficiāli pieder gandrīz puse "Liepājas metalurga" akciju, bet 1 eiro – Segalam.

Vienlaikus līgumā minēta vēl virkne nosacījumu saistībā ar Krievijas uzņēmuma solīto aizdevumu – 25 miljoniem eiro, par kuru īstenošanu pagaidām nekas nav zināms, tāpēc, visticamākais, darījums tā arī nav noslēgts un stājies spēkā. Tiesa, arī pārtraukt to var tikai ar visu līgumslēdzēju rakstisku vienošanos.

Līdz ar to, visticamākais, vienīgais, ko Zaharins un Segals ir „ieguvuši” ar šī līguma parakstīšanu, ir vēl papildu juridiskās problēmas.

Pietiek jau informēja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijā ir vērsies trešā uzņēmuma akcionāra Kirova Lipmana pārstāvis Mārtiņš Krieķis, lūdzot veikt pārbaudi par obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu "Liepājas metalurga" akcionāriem, kas izriet no izziņotā līguma.

Tas nozīmē: ja ne tikai pēc būtības, bet arī juridiski būtu pierādāms, ka Segals un Zaharjins, pārdodot savas akcijas, rīkojušies nevis katrs par sevi, bet gan saskaņoti, viņiem būtu bijis pienākums izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu pārējiem "Liepājas metalurga" akcionāriem atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likuma 66. pantam.

Pietiek zināms, ka arī FKTK rīcībā ir Zaharjina, Segala un Kipras kompānijas līguma kopija, un, iepazīstoties ar to, komisija ir sākusi pārbaudi abu lielo akcionāru iespējamu saskaņotu rīcību. Pašlaik abiem ir pieprasīti paskaidrojumi.

Kā zināms, 4. novembrī uzņēmuma administrators Haralds Velmers iesniedza Liepājas tiesā tā maksātnespējas pieteikumu. Tiesa to plāno izskatīt nākamnedēļ.