"Liepājas metalurgs" (LM) akcionārs Kirovs Lipmans ieniegumā uzņēmuma valdes priekšsēdētājam Valērijam Terenjevam izteicis vairākus priekšlikumus akcionāru sapulcei.

Lipmans aicina akcionāru sapulcē, kas notiks pirmdien, 29.jūlijā, lemt par LM revidenta – "BDO" – nomaiņu un kompānijas valdei atskaitīties par tās meitasuzņēmumu saimniecisko darbību, vēsta aģentūra BNS.

Lipmans iesniegumā aicina valdi atskaitīties arī par situāciju ar pamatparāda atmaksu Itālijas bankai "UniCredit S.p.A" un valsts sniegtā galvojuma nodrošinājuma apmēru un pietiekamību.

LM akcionārs iesniegumā norāda, ka "BDO" jāmaina jo, starptautiskā auditorkompānija "Ernst & Young Baltic" pēc uzņēmumā veiktās pārbaudes atzina, ka tā finansiālais stāvoklis jau ilgu laiku ir dramatisks, taču "BDO" iepriekšējos atzinumos teikts, ka uzņēmuma finansiālais stāvoklis ir apmierinošs. Tāpat Lipmans norāda, ka LM padomes loceklim Andrim Deniņam ir saistība "BDO".

Aicinājumu LM valdei atskaitīties par meitasuzņēmumu darbību Lipmans iesniegumā pamato ar to, ka ar Liepājas tiesas lēmumu ir ierosināta LM tiesiskās aizsardzības procesa lieta, savukārt ar Kurzemes apgabaltiesas lēmumu ir apķīlāti LM meitasuzņēmuma "Liepājas ostas LM" aktīvi, kā arī ir uzsākti vairāki kriminālprocesi, tostarp, saistībā arī ar LM meitasuzņēmumu darbību.

Tāpat LM akcionārs iesniegumā uzsver, ka nepieciešams iegūt informāciju par valsts sniegtā galvojuma nodrošinājuma apmēru un pietiekamību. "Uzskatu par nepieciešamu LM akcionāriem saņemt no uzņēmuma valdes ziņojumu par situāciju ar uzņēmuma ņemto aizņēmumu atmaksu, situāciju ar ķīlas nodrošinājumu pietiekamību, kā arī uzskatu par nepieciešamu beidzot iepazīstināt LM akcionārus ar visiem metalurģijas uzņēmuma noslēgtajiem parādsaistību un to nodrošinājumu līgumiem nolūkā gūt izpratni par "UniCredit S.p.A" un valsts sniegtā galvojuma būtiskiem noteikumiem un nosacījumiem, tai skaitā visas ieķīlātās mantas sarakstu un vērtību," iesniegumā atzīmē Lipmans.

Jau vēstīts, ka LM ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru.
Liepājas tiesa maijā ierosināja uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa lietu un uzdeva līdz 26.jūlijam iesniegt kompānijas glābšanas plānu.

Valsts kase pārskaitījusi "UniCredit S.p.A."  67,465 miljonus eiro (47,415 miljonus latu) kas ir valsts galvotā kredīta LM pamatsummas atlikums. Valsts metalurga vietā aprīlī jau sedza vienu galvotā kredīta pamatsummas maksājumu 6,128 miljonu eiro apmērā.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā – kompānija nodarbina aptuveni divus tūkstošus cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā.