AS "Liepājas papīrs" konsolidētais apgrozījums pērn bija 7,747 miljoni eiro, kas ir par 16,3% vairāk nekā pirms gada, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi par 71,4% – līdz 486 224 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Tostarp koncerna mātes sabiedrības poligrāfijas uzņēmuma "Liepājas papīrs" apgrozījums bija 7,675 miljoni eiro un peļņa – 459 492 eiro.

Kā norādīts koncerna gada pārskata vadības ziņojumā, no kopējā apgrozījuma 7,5 miljoni eiro bija ieņēmumi no preču realizācijas, bet 246 692 eiro – ieņēmumi no pakalpojumu sniegšanas un darbu izpildes.

Pērn grupas darbības plānošanu ilgtermiņā apgrūtināja "Covid–19" pandēmija. Plānošanas resursi tika novirzīti īstermiņa situācijas reaģēšanai un tirgus pieprasījuma pielāgošanai. Tajā pašā laikā grupai izdevās sakārtot ilgstošas problēmas ar hibrīddruku, uzlabot iekšējos procesus un sākt vairāku mērķu īstenošanu, kas tuvā nākotnē ļautu būtiski palielināt grupas efektivitāti un konkurētspēju.

Koncerns, pārskatot efektivitāti, 2020.gadā nolēma slēgt savu pārstāvniecību Rīgā, savukārt "Liepājas papīra" partneris Krievijas pilsētā Pleskavā turpina savu darbību.

Vadība norāda, ka viens no "Liepājas papīra" uzdevumiem šajā gadā ir sabalansēt savus aktīvus ar tirgus pieprasījumu un kāpināt gan ražošanas, gan pārdošanas jaudas. Pašlaik "Covid–19" pandēmijas apstākļos koncerna ražotajai produkcijai un sniegtajiem pakalpojumiem pieprasījums un pārdošanas apjomi ir stabili.

"Liepājas papīra" koncerna ienākumi 2019.gadā bija 6,661 miljons eiro, bet peļņa – 283 619 eiro.

"Liepājas papīra" koncernā ietilpst mātes sabiedrība, kā arī SIA "LP Fabrika" un asociētā sabiedrība SIA "Mārketinga projektu aģentūra Fortius", kurā "Liepājas papīram" pieder 50% kapitāldaļu.

Mātes sabiedrība "Liepājas papīrs" ir dibināta 1993.gadā uz bijušās Liepājas papīra izstrādājumu fabrikas bāzes. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 198 090 eiro, tas nodrošina darba vietas vairāk nekā simts darbiniekiem un ir viens no vadošajiem uzlīmju un etiķešu ražotājiem Baltijas valstīs.

"Liepājas papīra" patiesais labuma guvējs ir Jānis Vilnītis (LRA).