"SEB banka" piešķīrusi 1,3 miljonu eiro kredītu "Liepājas namu apsaimniekotājam" septiņu daudzdzīvokļu ēku renovācijai, ziņo aģentūra LETA.

"SEB bankas" ārējās komunikācijas vadītājs Mārtiņš Panke norādīja, ka ēku renovācijas projektus līdzfinansē "Attīstības finanšu institūcija ""Altum"" ("Altum"), sedzot 50% no projektu kopējām attiecināmajām izmaksām. Savukārt atlikušo finansējuma daļu piešķīrusi "SEB banka". Visi septiņi daudzdzīvokļu ēku siltināšanas projekti tiks īstenoti šā gada laikā.

Vienlaikus banka kopā ar "Liepājas namu apsaimniekotāju" strādā pie vēl vairāku citu ēku renovācijas projektu finansēšanas.

"Pagājušajā Eiropas fondu apguves periodā veiksmīgi sakārtota 21 "Liepājas namu apsaimniekotāja" pārvaldīšanā esoša māja. Jaunajā plānošanas periodā "SEB banka" apstiprinājusi kredītlīdzekļus jau septiņiem projektiem, bet par diviem vēl gaidām lēmumu. Jāatzīst, ka dažādās stadijās vēl ir vairāk nekā 60 māju renovāciju projektu un, pēc "Altum" vērtējuma, šobrīd "Liepājas namu apsaimniekotājs" ir aktīvākais projektu iesniedzējs Latvijā, tāpēc ceram uz veiksmīgu sadarbību ar "SEB banku" arī turpmāk," sacīja "Liepājas namu apsaimniekotāja" valdes loceklis Artis Rimma.

"SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars atzīmēja, ka Liepāja ir neapšaubāms līderis ēku siltināšanas jomā. "Pilsētas, kurās tiek īstenoti ēku renovācijas projekti, kļūst sakoptākas un patīkamākas gan iedzīvotājiem, gan viesiem. Esmu pārliecināts, ka tuvākajos gados Liepājā tiks siltināti vairāki desmiti daudzdzīvokļu namu, tādēļ kopīgi jāstrādā, lai projektu izskatīšanas process kļūtu vēl ātrāks un vienkāršāks," viņš sacīja.

Savukārt "Altum" Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš norādīja, ka daudzdzīvokļu māju renovācija visā Latvijā uzņem ātrumu – no visas Latvijas saņemti gandrīz 300 māju renovācijas pieteikumi. "Māju atjaunošanas projektos tiek siltinās sienas, jumta un pagraba pārsegumi, nomainīti logus, ārdurvis, iekšējās inženierkomunikācijas, apkures sistēmas, uzlabotas ventilācijas sistēmas, u.c. darbi. Rezultātā iedzīvotājiem ir iespēja ietaupīt līdz 50% no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa. Līdz ar mājas kompleksu renovāciju, iedzīvotājiem ir iespējams samazināt arī citus maksājumus, piemēram, nav nepieciešami uzkrājumi ārkārtas remontiem," viņš teica.

Daudzdzīvokļu māju renovācijas programmā ir iespējams saņemt "Altum" sniegto valsts atbalstu līdz 50% no energoefektivitātes uzlabošanas darbu izmaksām. Līdz 2023.gadam šim mērķim būs pieejami 166 miljoni eiro, lai varētu nodrošināt aptuveni 1700 ēku siltināšanu.

Ar "SEB bankas" līdzdalību Liepājā līdz šim īstenoti vairāk nekā 40 daudzdzīvokļu ēku siltināšanas un renovācijas projekti septiņu miljonu eiro apmērā. Kopumā iepriekšējo gadu laikā "SEB banka" ir finansējusi gandrīz 400 daudzdzīvokļu namu siltināšanas projektu, tiem piešķirot 62 miljonus eiro. Visvairāk daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes projekti līdz šim īstenoti Liepājā, Valmierā un Ventspilī.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" septembra beigās bija otra lielākā banka Latvijā.