Līdzīgi kā citus nozares uzņēmumus, arī Liepājas lidostas darbību būtiski ietekmēja Ministru kabineta lēmums par starptautisko pasažieru satiksmes apturēšanu. Taču no 13. jūlija ir atjaunoti regulārie reisi maršrutā Liepāja – Rīga – Liepāja, kas šajā vasaras sezonā tiek izpildīti četras reizes nedēļā (pērn – piecas, šogad bija plānotas sešas) ar "Airbus A220" tipa lidmašīnām, kas ir lielākas (kopumā 145 sēdvietas) un modernākas par līdzšinējiem reisā izmantotajiem "Bombardier Dash 8Q400" gaisa kuģiem, portālu informēja Agate Dūče, SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" pārstāve.


Četras reizes nedēļā lidostā piezemējas "Airbus A220".


2020. gadā kopumā (līdz jūlija beigām) Liepājas lidosta apkalpojusi 106 regulārā reisa lidojumus (visā 2019. gadā – 428) un 2786 pasažierus (visā 2019. gadā – 13 835, kas bija par 48,5% vairāk nekā gadu iepriekš).

Neregulāro komercpārvadājumu un vispārējās aviācijas segmentā "Covid-19" ietekme jūtama mazāk – šogad apkalpoti gan repatriācijas, gan tūrisma un mācību lidojumi. Tajā skaitā privātpersonu organizēti repatriācijas reisi no Vācijas un Dānijas, kā arī no ASV, kas vienlaikus bija arī vēsturiski pirmais tiešais transatlantiskais lidojums uz Liepājas lidostu.

Lielākoties vispārējās aviācijas klienti ierodas no Baltijas jūras reģiona valstīm. Liepājas lidosta ir mājvieta arī "airBaltic Training" Pilotu akadēmijai, kas šeit veic treniņlidojumus ar "Diamond Aircraft DA40" un "Diamond Aircraft DA42" lidmašīnām. Patlaban Liepājas lidlaukā ir bāzēti astoņi šie jaunās paaudzes lidaparāti, kas ik dienu redzami virs pilsētas.


"Diamond Aircraft", ar kuru treniņlidojumos dodas Pilotu akadēmijas audzēkņi.


Liepājas lidosta ir iecienīta arī citu pilotu skolu vidū. Īpaši bieži Liepājas lidostu šogad apmeklē Somijas pilotu skolas, kas šeit jau viesojušās vairākkārt. Tāpat Liepāju par savu treniņlidojumu galamērķi izvēlas arī vietējā mēroga pilotu skolas, piemēram, no Spilves lidlauka.

Papildus šiem lidojumiem šogad apkalpots arī ASV armijas militārais reiss. Pastiprināta interese no klientiem par Liepājas lidostas sniegtajiem pakalpojamiem vērojama arī pilsētā notiekošo pasākumu laikā, piemēram, nedēļas nogalē notikušā "Rallija Liepāja" laikā, kad vairākas dienas lidlaukā bija redzams "Eurosport" filmēšanas grupas helikopters.


ASV armijas militārais lidaparāts "Cessna UC-35A".


Kopš pērnā gada Liepājas lidosta piedāvā degvielas uzpildes pakalpojumu, kas arī ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kāpēc Liepājas lidosta tiek izvēlēta par lidojuma starpposmu vai galamērķi.

Kopumā šogad septiņos mēnešos apkalpoti 1267 neregulāro komercpārvadājumu un vispārējās aviācijas lidojumi (pērn visa gada garumā – 3124).


"Challenger" tipa lidaparāts Liepājas lidostā.


Sadarbība ar "airBaltic Training" lidostai ir ne tikai jauno pilotu treniņlidojumu nodrošināšanā, bet arī ir lidmašīnu apkopē – to nodrošina saņemtais sertifikāts, kas "airBaltic Training" ļāva savā bāzē Liepājas lidostā izveidot autorizētu "Diamond Aircraft" lidmašīnu apkopes centu. Savukārt Liepājas lidostā bāzētais uzņēmums SIA "LPX Aviation Services" 2020. gada 7. maijā ir saņēmis VA "Civilās aviācijas aģentūra" tehniskās apkopes organizācijas sertifikātu, kas uzņēmumam ļauj veikt gaisa kuģu tehniskās apkopes tādiem lidmašīnu tipiem kā "Boeing" un "Airbus".


Vispārējās aviācijas klients.