Ceturtdien, 25. augustā, Ziemeļu ielā 19b atklāta jau otrā "Wash & Drive" pašapkalpošanās automazgātava Liepājā.

Jaunā stacija izbūvēta sadarbībā ar banku "Citadele", tās izveidē investēti 375 000 eiro.

Īstenojot projektu, Liepājā sakopta un labiekārtota iepriekš novārtā atstāta teritorija, kurā turpmāk par savu auto tīrību liepājnieki varēs parūpēties izmantojot modernas iekārtas un augstākās kvalitātes auto mazgāšanas līdzekļus, kas ne vien tīri mazgā, bet saudzē arī apkārtējo vidi.

Pašapkalpošanās automazgātavas princips paredz to, ka katrs klients pats nosaka, cik lēti auto izdosies nomazgāt – jo ātrāk darbs tiek paveikts, jo lētāks ir pakalpojums. Autoīpašnieki, kas mazgāšanā roku piešāvuši, spējot visu transportlīdzekli spodri nomazgāt un vēl ievaskot par pusotru, diviem eiro. Taču iesācējam un lēnīgākam mazgātājam jārēķinās, ka maksa būs augstāka un var sasniegt arī septiņus, 10 un vēl vairāk eiro. Taču, jo biežāk mašīna tiks mazgāta, jo drīzāk ātras mazgāšanas iemaņas būs apgūtas.

"Pašapkalpošanās automazgātavu koncepts Latvijā kļūst populārs – iedzīvotāji novērtē iespēju pašu spēkiem lētāk un ātrāk nomazgāt savu transportlīdzekli. "Wash & Drive" komanda ir ar plašu biznesa attīstības pieredzi, kas mums kā bankai bija papildu drošības garants uzsākt sadarbību ar "Wash & Drive". Šobrīd tā sekmīgi turpinās gan šeit Liepājā, gan arī citviet Latvijā. Mēs ticam uzņēmuma biznesa plānam un ticam, ka kopīga darba rezultātā Latvijā būs aizvien vairāk pilsētu ar tīrām mašīnām," automazgātavas atklāšanas pasākuma sacīja bankas "Citadele" Liepājas filiāles pārvaldnieks Toms Stārosts.

Būvējot staciju projekta attīstītājs uzsvaru lika uz iekārtu un auto mazgāšanas ķīmijas kvalitātei. Tādēļ jaunajā automazgātavā uzstādītas Somijā ražotas, augstākās kvalitātes attīrīšanas iekārtas, kuras pēc ražotāju apgalvotā, garantē aptuveni četras reizes spēcīgāku notekūdeņu attīrīšanu, nekā to paredz Latvijas normatīvi.

SIA "Wash & Drive" valdes loceklis Augusts Iesalnieks stāsta, ka "Wash & Drive" automazgātavās tiek izmantotas "Karcher" tehnoloģijas, aprīkojums un auto mazgāšanas ķīmija, kas tiek augstu vērtēta visā Eiropā un Skandināvijas valstīs. Turklāt jaunajā automazgātavā klientiem pieejams arī kāds jaunums.

"Ieklausoties klientu vēlmēs, Liepājā piedāvājam arī jaunu iespēju – riepu un disku mazgāšanu. Laika gaitā šī mazgāšanas programma tiks ieviesta arī citās mūsu automazgātavās. Rūpējoties par auto īpašnieku ērtībām, esam gādājuši, lai automazgātavā atrastos arī naudas maiņas aparāts, kas banknotes ļaus samainīt monētās. Tāpat par mazgāšanu būs iespējams norēķināties ar banku maksājumu kartēm vai mūsu klientu kartēm, ko ikviens uzņēmums var pasūtīt mūsu interneta lapā www.washanddrive.lv," atklājot jauno automazgātavu uzsvēra Iesalnieks.

Tūdaļ pēc svinīgajām runām sākās atklāšanas pasākuma krāsainākā un interesantākā daļa. Ikvienam klātesošajam īpašu kvalitatīvas, ātras – tātad arī lētas – auto mazgāšanas paraugdemonstrējumu sniedza firmas "Karcher" eksperts, kurš uz Liepāju bija speciāli atbraucis no Lietuvas. Ik dienu rūpējoties par "Wash & Drive" automazgātavu tehnisko aprīkojumu, viņš lieliski pārzina pareizāko mazgāšanas tehniku un savās zināšanās labprāt dalījās ar liepājniekiem.

To, cik uzmanīgi paraugdemonstrējums vērots, klātesošie drīz varēja arī noskaidrot, auto ātrmazgāšanas sacīkstēs, kurās spēkiem mērojās bankas "Citadele" pārstāvis Toms Stārosts un laikraksta "Kursas Laiks" žurnālists Uldis Dobelis. Par spīti lauztai rokai, sacīkstēm gatavs bija arī mūziķis Ivo Fomins, kurš bija ieradies kopā ar dēlu – futbola kluba "Liepāja" komandas dalībnieku. Tiesa gan, šajā reizē mūziķis tika saudzēts un no dalībnieka pārtapa par žūrijas komisijas locekli.

Mazie futbola kluba "Liepāja" dalībnieki parūpējās, lai sacīkšu mašīnas būtu vienlīdz netīras un, mērcot rokas guaša krāsā, ķēpāšanas uzdevumu veica ļoti atbildīgi. Rezultātā abi sacīkšu dalībnieki startā saņēma vienlīdz krāsainas automašīnas un ķērās pie darba.

Auto mazgātāji uzrādīja līdzīgus rezultātus, un finālā abi arī saņēma balvas.

Melns kaķis bija pārskrējis pār ceļu Liepājas domes Attīstības pārvaldes vadītājam Mārtiņam Ābolam, kurš gan bija solījis ierasties uz stacijas atklāšanu, taču nepagodināja ar savu klātbūtni. Kā novēroja portāls, nesen atklājot Liepājas partijas biedra Arta Daugina biznesa projektu – elektrokartingu trasi bijušajā veikalā "Māja" – pašvaldības un tās izpildaparāta amatpersonas bija pārstāvētas ļoti kuplā skaitā.

Atklāšanā piedalījās un sirsnīgus vārdus jaunās automazgātavas izveidotājiem veltīja kādreizējais Liepājas mērs, uzņēmējs Imants Vismins.

Pēc oficiālās automazgātavas atklāšanas ceremonijas, dāvanas tika sarūpētas arī liepājniekiem, kuri līdz pat pulksten 17 savas mašīnas jaunajā "Wash & Drive" automazgātavā varēja mazgāt bez maksas.

Kopumā Latvijā šobrīd darbojas 41 "Wash & Drive" automazgātava. Skaidrojot pašapkalpošanās tīkla attīstību nākotnē, "Wash & Drive" uzņēmuma vadība norāda, ka Latvijas tirgū ir augsts pieprasījums pēc šādiem risinājumiem. Tādēļ kopumā divu līdz trīs gadu laikā "Wash & Drive" visā Latvijā plāno izveidot vairāk nekā 40 automazgātavas ar 160 līdz 200 atklāta tipa mazgāšanas boksiem, investējot tajās aptuveni 12 miljonus eiro. Attīstības plānus uzņēmums iecerējis īstenot ar banku "Citadele", ar ko izveidojusies laba sadarbība.

Uzņēmuma vadība prognozē, ka nākotnē "Wash & Drive" tīkls diennaktī spēs apkalpot līdz pat 20 tūkstošiem automašīnu visā Latvijā. "Wash & Drive" automazgātavas ir atvērtas 24 stundas un strādā bez brīvdienām.

Jaunā pašapkalpošanās "Wash & Drive" automazgātava atrodas Ziemeļu ielā 19b, "Laumas" rajonā.

Par banku "Citadele"
Banka "Citadele" ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Uz šī gada 31. martu klientu noguldījumu apjoms bankā "Citadele" bija 2,04 miljardi eiro, savukārt kredītos banka bija izsniegusi 994 miljonus eiro. "Citadeles" mērķis ir kļūt par labāko finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijas valstīs privātpersonām un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

"Citadeles" grupa tiek pārvaldīta no Latvijas, un tai ir meitasuzņēmumi un filiāles Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. "Citadele" klientiem nodrošina aizdevumus, norēķinus un karšu maksājumus, ka arī noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes un līzinga pakalpojumus.

"Citadeles" akcionāri ir starptautiska investoru grupa ar pieredzi banku sektorā. Lielākais akcionārs ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kuras īpašumā ir 25% mīnus viena akcija, savukārt pārējie 75% plus viena akcija pieder grupai starptautisku investoru, kurus pārstāv investīciju kompānija "Ripplewood Advisors LLC".

Plašāka informācija: www.citadele.lv un facebook: www.facebook.com/bankaCitadele