Investējot nepilnus četrus miljonus eiro, Rīgā, Krasta ielā 97A, uzcelta Baltijā pirmā gudrā mantu glabātava "Self Storage", kurā ar tehnoloģiju palīdzību jebkurā diennakts laikā var izīrēt glabātavu un novietot tajā mantas. Kopējā platība pašapkalpošanās glabātavai ir virs 2000 kvadrātmetriem, ziņo LETA.


"Pašapkalpošanās mantu glabātavas pasaulē ir ļoti izplatītas, īpaši ASV, tomēr, salīdzinot ar ierasto praksi, gudrā mantu glabātava, kuras darbības balstīta uz tehnoloģijām, ir industrijas jaunums," pauž "Self Storage" valdes loceklis un līdzīpašnieks, liepājnieks Augusts Iesalnieks.


Klienti, noslēdzot līgumu un lejupielādējot lietotni, saņems pieejas kodu, ar kuru jebkurā diennakts laikā varēs iekļūt gan kompleksā, gan savā mantu glabātavā.


"Šāds risinājums ir tikai atsevišķās vietās pasaulē, tieši tāpēc esam gandarīti par iespēju Latviju uzlikt uz pasaules kartes kā vietu, kurā ievieš nākotnes risinājumus," norāda Iesalnieks.


Gudrā mantu glabātava paredzēta gan privātpersonām, gan arī uzņēmumiem. Tipiskākās situācijas, kad privātpersonas izmanto mantu glabātavu, ir dzīvesvietas maiņas, mājokļa remonta vai garāka ceļojuma laikā, kā arī sporta inventāra vai sezonālo mantu glabāšanai. Savukārt uzņēmumi lielākoties mantu glabātavas izmanto telpu maiņas laikā, kā arī dokumentu arhīva, preču un izejmateriālu glabāšanai.


Domājot par drošību, papildus signalizācijai un videonovērošanai telpas ir aprīkotas ar kustību un termo sensoriem, kas uzmana aktivitātes teritorijā, gan katru telpu individuāli. Sadarbībā ar apsardzes dienestu tiek nodrošināta objekta nepārtraukta apsardze un "Self Storage" darbinieki atrodas uz vietas.


"Self Storage" vadība plāno gudrās mantu glabātavas attīstīt arī citās vietās Rīgā un Latvijas lielākajās pilsētās. "Self Storage" īpašnieki vienādās daļās ir SIA "BTCG" un uzņēmējs un investors, liepājnieks Aigars Kesenfelds.


"Self Storage" kompleksu projektēja arhitektu birojs "2B Arhitekt" Baibas Beķeres vadībā.