Skaitliski visvairāk kredītus Liepājā ņēmuši lauksaimnieki. Savukārt apjomos lielākie kredīti izsniegti ražošanas uzņēmumiem, kas pratuši piesaistīt arī ES fondu līdzfinansējumu.

Pozitīvās tendences Liepājā saskan ar kopējo situāciju uzņēmumu kreditēšanā Latvijā. Vēl 2016.gada sākumā attiecībā pret 2015.gadu Latvijā uzņēmumu kreditēšanas apjomā bija 3% kritums. Savukārt 2016.gada jūlijā pirmo reizi uzņēmumu kreditēšanā ir izdevies pārvarēt negatīvo bilanci un fiksēts pieaugums +0,3%. Pozitīvās tendences uzņēmumu kreditēšanā fiksētas pirmo reizi kopš 2008. gada.

Liepājā vislielākos kredīta apjomus šā gada 3 ceturkšņos banka "Citadele" piešķīrusi transporta, nekustamo īpašumu un tirdzniecības nozaru uzņēmumiem. Savukārt skaitliski visvairāk kredītu piešķirts lauksaimniekiem – šogad jauni kredīti piešķirti 234 saimniecībām.

Bankas "Citadele" Liepājas filiāles pārvaldnieks Toms Stārosts min vairākus apjomā būtiskus kredītus, kas šogad izsniegti Liepājas uzņēmumiem. "Uzņēmums "iCotton", saņemot mūsu bankas 8,1 miljona eiro kredītu, spēris būtisku attīstības soli. Tas kļuvis par Baltijā vadošo kokvilnas pārstrādes uzņēmumu, kura ambīcijas vēl nav izsmeltas. Ticam, ka uzņēmuma īpašnieku Eiropas pieredze šajā biznesā  plānus ļaus arī realizēt," sadarbību ar SIA "iCotton" vērtē Toms Stārosts.

Uzņēmums šogad sāka īstenot pilnu kokvilnas apstrādes procesu. No nepārstrādātas kokvilnas, pašu un eksporta vajadzībām, tiek ražots vates izstrādājumu izejmateriāls – neaustas kokvilnas audekls. SIA "iCotton" paplašinājis arī savu produkcijas klāstu ar vates plāksnītēm un vates irbulīšiem. Toms Stārosts min, ka "iCotton" ir viens no sadarbības partneriem, kas savai attīstībai ir spējis piesaistīt arī ES struktūrfondu līdzekļus un attīstību iecerēts turpināt.

Ar "Citadeles" kredītu būtisku attīstības soli spērusi arī SIA "Lauma Fabrics". Uzņēmuma vēlme ieguldīt inovatīvos risinājumos, sasaucoties ar strauji augošo pieprasījumu pēc tehniskā tekstila jeb ģeotekstila ir rezultējies ar 50% uzņēmuma SIA "Tele Textiles Latvia" akciju iegādi.

"Ģeotekstilu plaši izmanto ceļu būvē, medicīnā un tehnisko audumu ražošanā. Tādējādi "Lauma Fabrics" būtiski paplašina savas produkcijas sortimentu un vairo arī stabilitāti.

Kā pozitīvas sadarbības piemērs Liepājā minams arī uzņēmums "Wash&Drive". Kopumā Latvijā, investējot 12 miljonus eiro, uzņēmums plāno trīs gadu laikā Latvijā atvērt 40 pašapkalpošanās automazgātavas stacijas. Šajā gadā, ar 750 000 eiro Citadeles kredītu, "Wash&Drive" Liepājā atklāja jau otro pašapkalpošanās automazgātavu.

Liepājā attīstības kredītus plaši izmantojuši arī lauksaimniecības uzņēmumi. Tomēr skaitliski vairāk zemnieki izvēlējušies nelielos atbalsta kredītus, kurus banka "Citadele" izstrādājusi sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu. Šajā kredītu grupā "Citadele" piedāvā specializētu Zemnieku atbalsta kredītu. Tā pamata uzdevums ir lauksaimniekiem sniegt palīdzību brīdī, kad pēkšņi radusies vajadzība pēc papildu investīcijām, kas var arī nebūt finansiāli apjomīgas, bet – zemniekam būtiskas. Būtiski, ka atbalsta kredīts, kura apmērs pieejams robežās no 1000 līdz 20 000 eiro tiek izsniegts bez nodrošinājuma, ķīlas reģistrācijas un sarežģītu dokumentu kārtošanas – tātad, visu iespējams nokārtot ātri.