Pēc pēdējās, 3.aprīlī, notikušās izsoles, kurā tika piedāvāti arī zemesgabali pludmalē tiem, kas vasaras sezonā gribētu un varētu sniegt ēdināšanas pakalpojumus, ir skaidrs, ka provizoriski šādas vietas varētu būt septiņas.

Taču, kā portāls irliepaja.lv noskaidroja pilsētas domes Nekustamā īpašuma pārvaldē, šobrīd pavisam droši zināmas piecas vietas, ar kuru nomniekiem pārvalde jau noslēgusi līgumus. Vēl divi nomnieki kļūs zināmi pēc aprīļa domes sēdes, kad deputāti apstiprinās izsoļu rezultātus.

Tātad, kur šovasar jau tagad vai pavisam drīz darbosies pludmales kafejnīcas?Jau sen zināma un pārbaudīta vieta ir SIA "RSB" kafejnīca "Red Sun Buffet", kas atrodas izejas uz jūru aiz koncertdārza "Pūt vējiņi" galā (vieta Nr.D3.1).

Līgums ar "RSB" uz pieciem gadiem no jauna noslēgts 2021.gada 1.jūlijā.

Otra vieta – kafejnīca "Cukurfabrik’" – izejas uz jūru pie Glābšanas stacijas galā (vieta Nr.D3.2), ko apsaimnieko SIA "Tiamo grupa".   Arī ar SIA "Tiamo grupa" līgums noslēgts 2021.gada 5.jūlijā, bet renovētā kafejnīca "ar garāko bāra leti Liepājā" darbību uzsāka 2022.gada sezonas sākumā.


Pludmales kafejnīca "Cukurfabrik'". Publicitātes foto.


Arī trešā kafejnīca – "7.līnija", ko apsaimnieko SIA "V.Rozgas komercfirma" un kas atrodas izejas uz jūru aiz pieminekļa jūrā bojā gājušajiem zvejniekiem galā (vieta Nr.D2), liepājniekiem un pilsētas viesiem ir labi zināma. Līgums ar komercfirmu noslēgts 2021.gada 1.jūlijā, darbība uzsākta 2022.gada sezonas sākumā.

Sarežģītāk klājies SIA "KMRSK", kas nosolīja vietu Roņu ielas izejas uz jūru galā (vieta Nr.D1). Lai gan līgums ar uzņēmējiem tika noslēgts 2021.gada 1.oktobrī un nomniekam, saskaņā ar līguma nosacījumiem, darbība bija jāuzsāk pērn 1.aprīlī, tas nenotika, jo radās sarežģījumi ar iecerētās būves projekta saskaņošanu Valsts vides dienestā (VVD).