Noslēgusies pašvaldības rīkotā izsole uz nomas tiesībām zemesgabaliem pilsētas pludmalē, kuros turpmākos piecus gadus, sākot no 2022. gada 1. aprīļa, būs iespējams attīstīt pludmales bāru un kafejnīcu biznesu. Nomas vietās pakalpojums jānodrošina vismaz vasaras sezonas laikā – no 1. maija līdz 30. septembrim.


Kā Pilsētas attīstības komitejas sēdē 10. jūnijā ziņoja domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, virknes zemesgabalu nomas tiesības izsolē, kas notika 31. maijā, izdevies pārdot. Arī turpmākos piecus gadus centra pludmalē saimniekos "Tiamo grupa", brāļi Alberti, kas apsaimnieko kafejnīcu "Red Sun Buffet", kā arī "V.Rozgas komercfirma", kas apsaimnieko kafejnīcu "7.līnija".


Arī SIA "Rietumkrasts" nosolījis nomas tiesības un turpinās apkalpot pludmales apmeklētājus pie Ziemeļu mola.


Tomēr trīs izsolē piedāvāto zemesgabalu nomas tiesības nav pārdotas. Piemēram, uz vietu Jūrmalas ielas galā, kur agrāk atradās "Vēja dārza" telts, izsolē bija pieteikušies pat divi pretendenti, taču abi atzīti par noteikumiem neatbilstošiem.  Savukārt vietai, kur iepriekš atradās restorāna "MO Liepāja" kafejnīca, un vietai Roņu ielas galā, kur iepriekš pludmales kafejnīca nav bijusi, pretendenti nav pieteikušies.


Egmanis lūdza deputātiem atļauju samazināt prasības pretendentiem un ļaut vēlreiz izsolīt nomas tiesības. Deputāti akceptēja cenas samazināšanu par 20%, kā arī prasību pretendentiem par gada apgrozījumu vismaz 100 000 eiro apmērā samazināšanu līdz 50 000 eiro, kā arī anulēju prasību par pieredzi pludmales kafejnīcu biznesā, aizvietojot to ar prasību par pieredzi sabiedriskās ēdināšanas jomā.


Atvieglojumi piemēroti, jo izsolāmās nomas tiesības neattiecas uz Zilā karoga pludmalēm vai arī šajās vietās plānotas kafejnīcas, kas darbosies tikai vasaras sezonā, nevis visu gadu.

Vienas tirdzniecības vietas ierīkošanai paredzēta platība līdz 600 kvadrātmetriem, kā robežās novietojamas visas ar pakalpojumu saistītās būves, aprīkojums, labiekārtojuma elementi un reklāma.