Krievu mediji („Vesti Segodņa”, Delfi) un "Dienas Bizness" aktualizējuši tēmu par „Latvijas krājbankas” krahu, runājot gan par tiem, kas naudu tomēr atguva, gan par bankas lietas izmeklēšanu.

„Vesti Segodņa” un Delfi publicējuši sarakstu ar tiem, kuri savu naudu tomēr atguva. Šajā sarakstā līdzās „Latvenergo”, bankām („Citadele”, „Norvik”, „Deutsche Bank Trust Company Americas”), AS „IPS Hipo Fondi”, „RSEBAA”, SIA „General Machinery”, SIA „Venden”, „Timwell Bunkering LTD”, Latvijas Universitātei, „Finasta Sabalansetais Fonds”, „Pirmajam slēgtajam pensiju fondam”, SIA „Rīgas meži”, Privatizācijas aģentūrai”, Guntaram Trinītim, Kārlim Bružukam, Irēnai Pulkinenai, Jurijam Murānam un citiem, minēts arī Liepājas Olimpiskais centrs (LOC), kurš 2011.gada 28.novembrī atguvis Ls 232 176,34.

Kā portālam sacīja LOC valdes priekšsēdētājs Gatis Griezītis, patiesībā Olimpiskais centrs neko nav atguvis, minētā summa ir daļa no pārskaitījuma, ko LOC veica 2011.gadā, lai apmaksātu peldbaseina būvi.

Griezītis atzina, lai gan LOC ir kreditoru sarakstā, viņš nav optimists attiecībā uz iespēju atgūt pārējo pārskaitījumā zaudēto summu – ap pusmiljonu latu. LOC vadītājs arī atzina, ka atmesta doma tiesas ceļā piedzīt zaudējumus. "Sapratām, ka tas neko nedos, tāpēc nav lietderīgi tēret laiku un līdzekļus."

Iepriekš Griezītis informēja, ka 2011.gada 17.novembrī, vēl pirms "Latvijas Krājbankas" darbības ierobežojumiem, LOC uz citas bankas kontiem divos – latu un eiro – maksājumos pārskaitīja aptuveni 700 000 latu. Pārskaitījums latos – ap 200 000 – galamērķi pēc vairākām dienām bija sasniedzis, bet eiro maksājums ne.

LOC, kura pamatkapitāla daļas pieder Liepājas pašvaldībai un biedrībai "Latvijas Olimpiskā komiteja", "Latvijas Krājbankā" norēķinu kontos atradās 760 034 lati. Pērn jūlijā LOC un SIA "Velve" noslēdza līgumu par sporta un kultūras centra rekonstrukciju – peldbaseina izbūvi. Būvniecības kopējā summa sasniedza 2 318 460 latus, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Peldbaseinu un SPA kompleksu būvēja par līdzekļiem, kas saņemti kā pievienotās vērtības nodokļa atmaksa par Olimpiskā centra pirmās kārtas celtniecību.