Šāds, jāatzīst gan retorisks, jautājums rodas, ja salīdzina topošo (cerams) Liepājas kempingu ar jau funkcionējošiem kempingiem kaimiņos – Ventspilī un Palangā.

Starp citu, līdz aprīļa beigām SIA "Kempings Liepāja" solītais būvprojekts joprojām nav iesniegts būvvaldē, (pirmais projekta iesniegšanas termiņš bija 2017.gada 31.oktobris) irliepaja.lv apliecināja pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Ventspilī kempings, ko izveidojusi un apsaimnieko pašvaldība, darbojas kopš 2001.gada. Palangā 2015.gadā pašvaldības uzbūvētais kempings pērnruden nodots ilgtermiņa nomā privātam uzņēmējam. Par Liepājas kempingu pašvaldība līdz šim tikai runājusi, bet Liepājas partija to nenogurstoši rakstījusi savu plānoto labo darbu sarakstā. Tomēr 2016.gada rudenī beidzot tika iznomāts kempinga būvei paredzēts zemesgabals – uz 30 gadiem.

Ventspils piejūras kempings aizņem 10 ha, "Palangos kempingas Compensa" – 6 ha, plānotais Liepājas kempings – 0,5 ha.

Ventspils kempingā vietas ir līdz 100 kemperiem, tur ir 300 telšu vietas un 43 mājiņas. Palangas kempingā šobrīd ir vietas 58 kemperiem, 56 teltīm un ir iespēja apmesties arī 14 namiņos (šogad plānots iekārtot arī 24 viesnīcas numurus administratīvajā ēkā).

Liepājas kempingā, ja var ticēt būvvaldē iesniegtajam būvprojektam minimālā sastāvā, paredzētas... 8 kemperu vietas un 8 mājiņas!

Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) vadītāja Inta Šoriņa, vaicāta, kā vērtē Liepājas "mikrokempinga" ieceri, norādīja: "Uzņēmēji rēķina līdz, domāju, ka arī šai iecerei ir aprēķini apakšā. Un sākums jau ir viena lieta, jāņem vērā, ka te ir iespēja paplašināties. Es uzņēmējam tikai vēlu veiksmi!"

Atgādināsim, ka aprīlī deputāti akceptēja aizdevuma ņemšanu 192 000 eiro apmērā, lai izbūvētu ar iecerēto kempingu saistīto Vētru ielu, kā arī pievilktu komunikācijas kempinga vietai. Savukārt ar Apstādījumu uzraudzības komisijas akceptu kempinga vietā izcirta vairāk nekā 60 koku.

Ventspils piejūras kempings – iecienīts un labi apmeklēts
Ventspils piejūras kempingu apsaimnieko pašvaldības SIA "Labiekārtošanas kombināts", irliepaja.lv pastāstīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Dace Kalsere. Pēc viņas sacītā, Ventspils pašvaldība savulaik kempinga izveidē ieguldījusi "milzīgu naudu", taču nu, teju pēc divdesmit gadus ilgās ekspluatācijas, tas no viena gala esot jāsāk atjaunot.

Lai arī Ventspils kempings ir ārkārtīgi pieprasīts (īpaši to iecienījuši kaimiņvalsts Lietuvas viesi), tas sevi nevarot atpelnīt. "Uzņēmējs to nevar pavilkt," spriež Kalsere. Tam savukārt nepiekrīt Palangas kempinga apsaimniekotāju pārstāvis Nerijs Pivors (Nerijos Pivaras), kurš, atšķirībā no Ventspils kolēģiem, ir pārliecināts, ka ne tikai "pavilks" kempingu, bet arī gūs peļņu no tā.

Lai arī Ventspils pašvaldības kempings peļņu nenes, tas tomēr pilsētai ir ieguvums, uzskata Kalsere, jo kalpo kā magnēts tūristu pievilkšanai. Ar kempingu saistīti arī daži privātie uzņēmēji, kas, piemēram, piedāvā velosipēdu nomu vai arī saimnieko kafejnīcā. Turklāt kempingu iecienījuši arī vietējie – pilsētā būtu grūti atrast vietu, kur sarīkot pikniku ar grilēšanu, bet kempingā to darīt var. Tāpat ventspilnieki savām privātajām ballītēm labprāt izmanto kempingā uzbūvētās nojumes (tādu ir trīs, katrā vietas pietiek 15 personām), pirtis.

Kempings ir atvērts viesiem arī ziemā.

Ventspils piejūras kempings darbojas Latvijas kempingu asociācijā, sadarbojas ar "ADAC" (Vācijas automobiļu klubs) un veido sadarbību arī ar Holandes kempingu organizāciju.

Piejūras kempings Ventspilī nav vienīgais, pilsētā tādu ir vēl trīs, taču, kā sacīja Kalsere, tajos tūristiem piedāvā vienīgi telšu vietas.

Palangas kempings – lielākais Lietuvā
Kā vēsta laikrakats "Vakarinė Palanga", kempinga projektu pašvaldība īstenojusi 2015.gadā, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Lietuvas Republikas budžeta un pašvaldības līdzekļus. ES projektam piešķirtā summa bija 1 856 131 eiro. Pērnā gada nogalē pašvaldība konkursā atrada kempingam jaunu apsaimniekotāju – SIA "NRT LT", kuram kempings, nu jau ar nosaukumu "Palangos kempingas Compensa", noslēdzot koncesijas līgumu, nodots ilgtermiņa (25 gadi) apsaimniekošanā ar nosacījumu, ka tas, trīs gadu laikā ieguldot vēl 800 000 eiro, īstenos kempinga trešo kārtu. 2018.gada laikā kempingam jāpiesaista 8000 apmeklētāju.

irliepaja.lv pastāstīja "NRT LT" pārstāvis Nerijs Pivors, uzņēmums savas saistības pilda, un jau šajā tūrisma sezonā paplašinātajā kempingā varēs uzņemt vienlaikus 528 apmeklētājus. Līdz ar to "Palangos kempingas Compensa" būs lielākais Lietuvā, apsteidzot arī līdzšinējo līderi, kas atrodas Kuršu kāpā. Turklāt, ja līdz šim Palangas kempings bija atvērts tikai vasarā, tad turpmāk darbosies visu gadu.

Tajā ir vietas 58 kemperiem, 56 teltīm un ir iespēja apmesties arī 14 namiņos – 12 no tiem ir ar diviem viesu numuriem, bet divi – luksa vai VIP, kuros ir arī virtuve. Plānots iekārtot 24 viesnīcas tipa numurus arī līdzšinējā administrācijas ēkā, jo, pēc Pivora sacītā, kempinga administrācijas vajadzībām nav nepieciešama tik liela māja. Kempingā ir divi basketbola laukumi, tenisa korti, ir rotaļu laukums bērniem, piknika vietas, virtuve u.c. Kempings atbilst visiem ES normatīviem.

Lieki piebilst, ka veloceliņš kempingu savieno ar Palangas centru, Sventāju, Kārkli un Klaipēdu, no kuras savukārt var viegli aizmīties līdz Kuršu kāpai.