Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis itāļu uzņēmuma "Rizzani de Eccher" iesniegto sūdzību par SIA "Tiesu namu aģentūra" (TNA) rīkotā jaunā Liepājas cietuma būvniecības iepirkuma kandidātu atlases rezultātiem, liecina publiski pieejamā informācija IUB mājaslapā.

IUB atstāj spēkā TNA iepirkuma komisijas 12.augusta lēmumu, kas nosaka, ka par cietuma būvniecību sarunas tiks turpinātas ar SIA "Citrus Solutions" un AS "UPB", bet no turpmākas dalības iepirkumā izslēgt "Rizzani de Eccher", jo šī uzņēmuma iesniegtais pieteikums neatbilda atlases nolikuma kvalifikācijas prasībām.

Abiem atlasītajiem kandidātiem līdz 21.decembrim jāiesniedz sākotnējie piedāvājumi atbilstoši iepirkuma otrajā posmā izvirzītajām prasībām. TNA iepirkumu komisija tos izvērtēs un veiks sarunas ar pretendentiem, lai uzlabotu piedāvājumu saturu un vienotos par valstij iespējami izdevīgāku piedāvājumu, iepriekš informēja Tieslietu ministrija (TM).

Konkursa uzvarētājs tiks izraudzīts pēc pretendentu galīgo piedāvājumu saņemšanas.

Jau ziņots, ka Liepājas cietuma būvniecības iepirkumā plānots izmantot "projektē un būvē" metodi, apvienojot izmaiņu veikšanu būvprojektā, autoruzraudzību un būvdarbus vienā iepirkumā.

Iepriekš TNA parakstīja līgumu ar uzņēmumu SIA "Firma L4" par jaunā Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanu.

Jaunais Liepājas cietums ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu. Cietuma celtniecība ir plānots pabeigt līdz 2024.gada 30.oktobrim. TM norāda, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 146 898 298 eiro.

Kā liecina informācija portālā "Firmas.lv", uzņēmums "Citrus Solutions" dibināts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 070 999 eiro. Uzņēmums 2020.gadā apgrozīja 23 684 475 miljonus eiro, savukārt gadu noslēdza ar peļņu 1 030 885 miljonu eiro apmērā. "Citrus Solutions" ir tehnoloģiju kompānija SIA "Tet" grupas uzņēmums. "Tet" pieder valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%).

Uzņēmumu "UPB" dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 15 720 304 eiro. Latvijas būvniecības un industriālais koncern "UPB" patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More. "UPB" koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 237 miljoni eiro, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2019.gadā. Koncerna peļņa saglabājās iepriekšējā gada līmenī un bija 13,3 miljoni eiro.