Piektdien Tiesu namu aģentūra parakstīja līgumu ar uzņēmumu SIA "Firma L4" par jaunā Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanu, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā.

"Firma L4" uzdevums būs visa Liepājas cietuma būvdarbu laikā un arī būvdarbu garantijas periodā nodrošināt profesionālu un neatkarīgu būvdarbu veikšanas procesa uzraudzību atbilstoši likumā noteiktajām prasībām. Vienlaikus arī jānodrošina pasūtītāja likumīgo interešu pārstāvība būvdarbu laikā.

Turklāt "Firma L4" Liepājas cietuma būvuzraudzības gaitā būs pienākums pārbaudīt būvdarbu secības, kvalitātes un darbu veikšanas tehnoloģijas atbilstību būvprojektam, darbu veikšanas projektam, kā arī darba drošības un ugunsdrošības atbilstību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem.

Jau ziņots, ka 2021.gada 13.jūlijā Tiesu namu aģentūras izveidotā Iepirkuma komisija lēma par labu komersantam "Firma L4", jo tika iesniegts saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums par kopējo cenu 960 000 eiro un tas arī bija atbilstošs visām iepirkuma nolikuma prasībām.

Liepājas cietuma būvuzraudzības iepirkums tika izsludināts šī gada 26.martā un kā galvenās prasības iepirkuma pretendentiem Tiesu namu aģentūras būvuzraudzības iepirkuma komisija izvirzīja spēkā esošu vismaz trešās kategorijas industriālo drošības sertifikātu, kas apliecina komersantu tiesības pretendēt uz pasūtījuma izpildi. Tāpat iepirkuma pretendentiem tika izvirzītas tehniski profesionālās spējas, prasot pretendentu un to rīcībā esošo speciālistu kvalifikāciju un pieredzi lielu būvobjektu būvuzraudzībā.

SIA "Firma L4" ir viens no vadošajiem inženieru un konsultantu birojiem Latvijā ar 26 gadu pieredzi projektēšanā, būvuzraudzībā un inženierkonsultācijās.

Cietuma celtniecība tiks pabeigta līdz 2024.gada 30.oktobrim. TM norāda, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 146 898 298 eiro.

Kā liecina informācija portālā "Firmas.lv", uzņēmums "Firma L4" dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 140 000 eiro. Uzņēmums 2020.gadā apgrozīja 5 145 681 miljonus eiro, savukārt gadu noslēdza ar 972 991 eiro peļņu.

Gunāram Valinkam pieder 40% uzņēmuma kapitāldaļu, 35% – Jānim Māsēnam, 21% – Jānim Briedim, bet pa 2% – Gvido Nordenam un Gintam Freibergam.

Šobrīd norit arī darbs pie Liepājas cietuma būvniecības pretendentu vērtēšanas, jo 2021.gada 16.jūlijā noslēdzās pieteikšanās Liepājas cietuma būvniecībai. Tiesu namu aģentūras izveidotā iepirkuma komisija vērtē trīs saņemtos pieteikumus un to atbilstību iepirkuma nolikumam.