Kā Pilsētas attīstības komitejā aizvadītajā ceturtdienā ziņoja Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītājs Arnis Vītols, šogad no 20 iesniegtajiem projektiem atbalstu saņēma deviņi:


SIA "Karostas cietums" projekts "Karostas vasara" (piešķirti 8 530 eiro); SIA "Liepaja Music" projekts "Sajūtu viļņi Liepājā" (14 985 eiro); SIA "Rietumkrasts" projekts "Karostas jūra" (5 000 eiro); SIA "Šarmants" projekts "Sajūti Liepājas garšu" jeb vakariņas divus metrus zem zemes (10 000 eiro); SIA "BB WakePark" projekts "BB Summer bootcamp" (10 000 eiro); SIA "Rozīņu rezidence" projekts "Siļķu brāķa noslēpums" (13 684 eiro); SIA "JA Travel" projekts "Liepājas DMC (Destination Managemnet Company) izveide un attīstība (5 000 eiro), kā arī šī paša uzņēmumam projekts "Noķer Liepājas vēju izbraucienā ar jahtu vai noķer dienas lomu izliekot un izvelkot tīklus, izbraucienā ar zvejas kuģi (6 515 eiro); SIA "You Are Events Liepāja" projekts "Autofest Liepāja 2020" (7 000 eiro).


Projekts "Karostas vasara" piedāvāja tūrisma programmu trim nedēļas nogalēm ar tematiskiem tūrisma maršrutiem: velo, orientēšanās pa mākslas un vēstures objektiem, brīvdabas uzvedums "Teika par Karostas nāru". Lēsts, ka visus kopā apmeklējuši ap 3000 interesentu.


"Liepaja Music" piedāvāja deviņus koncertus Liepājas ezerā, piecus restorāna pasākumus uz ūdens un piecas izzinošas dabas nodarbības ģimenēm ar bērniem. Kopā šo piedāvājumu apmeklējuši 1123 interesentu, no kuriem puse bija "neliepājnieki".


Izzinošo piedzīvojumu "Siļķu brāķa noslēpums" apmeklējuši 1600 cilvēku, no kuriem 80% bijuši iebraucēji.


SIA "Šarmants" aicinājis uz pieciem vakariņu seansiem zem zemes, ko apmeklējuši 180 cilvēku, 60% "neliepājnieki".


SIA "BB WakePark" piedāvājis veikborda, sērfa un sērfskeita, jogas un slackline (balansēšana uz lentas) treniņu ciklu, kuros piedalījušies 50 dalībnieki, kā arī instruktori un ģimenes locekļi, lielākā daļa (70%) – "neliepājnieki".


"Autofest Liepaja 2020", kas notika 28. un 29. augustā, piedāvāja auto orientēšanos un koncertu, ko abās dienās kopā apmeklējis ap 4000 cilvēku.


Šogad pašvaldības līdzfinansējums Mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) konkursam iesniegtajiem un atbalstītajiem projektiem bija 80 714 eiro.


Viena projekta pieļaujamais līdzfinansējuma apjoms bija noteikts robežās no 2 500 eiro līdz maksimāli 15 000 eiro, bet ne vairāk kā 75% no kopējā projektam nepieciešamās realizācijas summas.


2021. gadā MVK konkurss notiks jau 15. reizi. Attīstības pārvalde plāno sniegt atbalstu uzņēmumiem, kas piedāvās jaunu, tūrisma jomas attīstību veicinošu ideju realizēšanu Liepājā un nodrošina produktu un pakalpojumu regulāru un plānotu izmantošanu ilgtermiņā.


Ceturtdien, 15. oktobrī, domes sēdē plānots apstiprināti noteikumi, līdz 16. novembrim varēs iesniegt projektus, 17. decembrī domes sēdē tiks pieņemts lēmums par atbalstītajiem projektiem un līdz 30. decembrim notiks līgumu parakstīšana.


Pagaidām vēl nav zinām, kāds būs finansējuma apmērs nākamgad īstenojamajiem projektiem, šis jautājums vēl tiek lemts, portāls irliepaja.lv uzzināja domē.


Atgādināsim, ka 2019. gadā pašvaldība MVK konkursā atbalstīto projektu īstenošanai bija gatava piešķirt 100 000 eiro; konkursam tika iesniegts 31 projekts, uzvarēja 16, no kuriem gan ne visi tika realizēti.