Mitro salvešu ražotājs "iCotton", jaunu ražošanas iekārtu iegādē investēs 3,345 miljonus eiro, liecina informācija Iepirkuma uzraudzības biroja mājaslapā, ziņo BNS.

Vates plāksnīšu ražošanas iekārtu komplektu piegādās Itālijas uzņēmums "Engineering SRL" par 1,47 miljoniem eiro, bet vates kociņu ražošanas iekārtu komplektā ar iepakošanas komponentēm "iCotton" par 833 tūkstošiem eiro piegādās Itālijas uzņēmums "Bellini&Meda SRL".

Savukārt plastmasas kociņu iepakošanas iekārtu par 157 tūkstošiem eiro piegādās Itālijas uzņēmums "F.lli Benedetti SRL", bet ekstrūzijas iekārta plastmasas kociņu ražošanai uzņēmumam izmaksās 99 tūkstošus ASV dolāru (88,5 tūkstošus eiro) un to piegādās Ķīnas uzņēmums "Guangzhou Light Holdings General Merchandise I AND E LTD".

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka uzņēmums "iCotton", kas patlaban Liepājā jau ražo mitrās salvetes, un Itālijas kompānija "Sanitars" izstrādājuši jaunas ražotnes projektu, kas paredz izveidot vienu no lielākajām un modernākajām kokvilnas higiēnas preču ražotnēm Eiropā. Plānots, ka rūpnīca darbu sāks šā gada novembrī.

"iCotton" (iepriekš "Cotton Club Liepāja") ir dibināts 2011.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir četri miljoni eiro, un tas uz pusēm pieder Krievijas pilsonim Maralbekam Gabdsatarovam un Itālijas kompānijai "Sanitars S.P.A", liecina datubāzes "Lursoft" informācija.