Kompānija "HRC Libau" koksa rūpnīcas jeb energokompleksa celtniecību Liepājā cer sākt nākamgad, aģentūrai BNS pavēstīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Igors Povars.

Viņš sacīja, ka darbs pie būvniecības ieceres nav pārtraukts un patlaban notiek dažādu dokumentu saskaņošana, lai tiktu ievērotas daudzās prasības energokompleksa būvniecībai.

"Celtniecību vēlamies sākt pēc iespējas ātrāk," teica Povars.

2011.gada nogalē gan Povars norādīja, ka rūpnīcas būvniecību plānots sākt šā gada pavasarī un projekta kopējās investīcijas lēšamas aptuveni 200 miljonu eiro (138 miljoni latu) apmērā. Ražotnes celtniecību kompānija plāno pabeigt divu gadu laikā.

Liepājas domes būvvalde 2011.gada septembra nogalē akceptēja ražotnes izvērsto skiču projektu. Saskaņā ar iepriekš sniegto informāciju paredzēts, ka projekta galvenie finansētāji būs divas ārvalstu bankas.

Jau ziņots, ka "HRC Libau" plāno Liepājā, Pulvera ielā, izveidot energokompleksu, kurā izmantos modernu akmeņogļu koksēšanas tehnoloģiju un kā blakus produkts tiks ražots siltums. Kompleksā paredzēts pārstrādāt aptuveni 450 tūkstošus tonnu akmeņogļu gadā, kuru sastāvā ir vismaz 80% oglekļa, saražojot līdz 310 tūkstošiem tonnu koksa. Visu tehnoloģisko procesu iecerēts veikt slēgtās hermētiskās telpās, tādējādi maksimāli samazinot iespējamo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību.

"Lursoft" informācija liecina, ka "HRC Libau" reģistrēts 2009.gada novembra sākumā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,125 miljoni latu. Savukārt kā kompānijas vienīgā īpašniece uzrādīta Nataļja Deņisova, taču, tā kā "HRC Libau" ir akciju sabiedrība, tai akcionāru saraksta iesniegšana Uzņēmumu reģistrā nav obligāta, tādēļ šī informācija var būt neprecīza.