"ABLV Bank" uzņēmums "AmberStone” iesniedzis SPA kūrorta būvniecības pieteikumu Liepājas domē, ko Pilsētas attīstības komitejas deputāti atbalstīja.

Liepājas domes pastāvīgās Pilsētas attīstības komitejas darba kārtībā ceturtdien, 4.jūnijā, kā papildjautājums bija iekļauts lēmums par zemesgabala Zvejnieku alejā 11A (tur savulaik kūrorta būvi bija iecerējis uzņēmējs Andris Griģis) nomu uzņēmumam AS "AmberStone” SPA kūrorta būvniecībai.

Saskaņā ar Liepājas pilsētas teritorijas plānojumu zemes gabals Zvejnieku aleja 11A atrodas apstādījumu (parku un skvēru) teritorijā, un tā atļautā izmantošana atbilst „AmberStone” būvniecības pieteikumam, proti, šajā teritorijā drīkst būvēt sanatorijas, SPA viesnīcas.

Iecere atbilst arī Liepājas attīstības stratēģijas mērķiem, tajā noteikts, ka Liepāja ir kurortoloģijas un veselības tūrisma centrs. Kurortoloģija, rehabilitācija un veselības tūrisms noteikts kā viens no perspektīvajiem uzņēmējdarbības virzieniem Liepājā.

Savukārt Liepājas kūrorta attīstības koncepcijā šī teritorija noteikta, kā viena no Liepājas kūrortobjektu teritorijām.

Līdz ar to deputāti Pilsētas attīstības komitejas sēdē 4.jūnijā nolēma konceptuāli atbalstīt akciju sabiedrības "AmberStone Group" lūgumu par zemesgabala Zvejnieku alejā 11A  43 933 kv.m platībā iznomāšanu SPA kompleksa ar akvaparku, viesnīcu, vissezonas pludmales, SPA un veselības pakalpojumu bloka izveidei, portālu informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks Andrejs Rjabcevs.

Nekustamā īpašuma pārvaldei uzdots uz nākamao domes sēdi sagatavot lēmuprojektu par zemesgabala Zvejnieku alejā 11A iznomāšanu.

UZZIŅA
Iecerētais SPA kūrorts sastāv no trim objektiem:
Slēgtais akvaparks (enkura objekts, kas nodrošina darbību visa gada garumā);
Akvaparka vasaras teritorija, kas nodrošina akvaparka sekmīgu darbību vasaras periodā, kad apmeklētāju pieplūdums ir vislielākais;
SPA viesnīca, kas izlīdzina apmeklētāju plūsmu tās minimālajā aktivitātes posmā.

Tehniski ekonomiskie rādītāji:
apbūves laukums 9560 m2
apbūves blīvums 25,5 %
tajā skaitā:
akvaparks 5770 m2
viesnīca (100 istabas) 2100 m2
ārējie baseini un būves 1690 m2
akvaparks un SPA kopējā platība (2 stāvi) 9470 m2
viesnīcas kopējā platība (4 stāvi) 7800 m2
ārējā teritorijas kopējā platība 5500 m2
apmeklētāju skaits vienlaicīgi (akvaparks un SPA) 1200 cilvēki
autostāvvietas 330 vietas

"ABLV Bank" lielākie akcionāri ir Oļegs Fiļs, Ernests Bernis un Nik Berne, kam uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 86% no bankas pamatkapitāla.

ABLV grupā darbojas "ABLV Bank", "ABLV Bank Luxembourg", S.A." IBAS "ABLV Capital Markets", IPAS "ABLV Asset Management", KS "Pillar Holding Company", AS "ABLV Consulting Services", SIA "ABLV Corporate Services", SIA "New Hanza City" un citi uzņēmumi. ABLV grupai ir pārstāvniecības arī Maskavā, Sanktpēterburgā, Jekaterinburgā, Vladivostokā, Kijevā, Odesā, Minskā, Almati, Dušanbē, Baku, Taškentā un Limasolā.

(Avots: LETA)