Uzņēmējs, mūziķis, Liepājas eksdeputāts, dānis Luijs Fonteins (Louie Fontaine), kura īstais vārds gan ir Stīns Lorenss, marta nogalē, bēgdams no "Covid-19" pandēmijas, atlidoja no savas mītnes Ņūorleānā, ASV, un kopš tā laika rosās mājās Liepājā – vispirms pārveidoja vasaras brīvdabas skatuvi, bāru un restorānu "Gypsy Camp", tagad, gatavojoties ziemas sezonai, labiekārto naktsklubu "Fontaine Palace" un terasi "Acropolis", taču paralēli visu pavasari un vasaru pieskata arī darbus savā īpašumā Pāvilostā.
"Skaista vieta, kur atpūsties!" – sarunā ar irliepaja.lv saka Pāvilostas vecā spirta brūža un zemes īpašnieks. Tas atbilst patiesībai – trīsarpus hektārus lielais zemesgabals (34 020 m2) Sakas ielā ar vairākām būvēm uz tā atrodas pilsētas robežās, tomēr nedaudz nomaļā vietā, desmit minūšu gājiena attālumā no Upesmuižas parka. Šobrīd tur vēl daudz darāmā, taču darbi strauji virzās uz priekšu – ja pirms desmit dienām patlaban vienīgajā apdzīvojamajā namā, kam saimnieks devis "Tauriņu mājas" (Butterfly House) nosaukumu, bija tikai viens izīrējams numurs, tiesa astoņvietīgs, tad šobrīd jau esot četri, bet pavisam te paredzēti seši viesu apartamenti. Viss iekārtots līdzīgā stilā kā Fonteina naktsmītnēs un ēdinātavās Liepājā.
"Tauriņu māja". Foto: irliepaja.lv.
"Tauriņu māja" agrāk esot bijusi netālu esošās fabrikas strādnieku dzīvojamā māja. Tiesa, fabrika, kas arī ir Lorensa īpašumā, jau sen vairs nedarbojas.
20. gadsimta sākumā te bijis Sakas ķieģeļu ceplis, no kura ar kuģiem pa Sakas upi un tālāk pa jūru ķieģeļi vesti pat uz Angliju, zina stāstīt Fonteins.
Vēlāk ceplis pārtapis spirta brūzī (īpašuma adrese pat kādreiz bijusi Spirtnīca 1/Spirtnīca 3), un pēc tam – alus fabrikā.
Īpašums pirms četriem gadiem, kad Lorenss iegādājās daļu no tā, sadalīts, un tā otru daļu viņš no sava zviedru drauga Raula Gunara fon Šumera atpircis vēlāk – 2018. gadā. Iegādājoties Šumera Pāvilostas īpašumu, esot draugam izpalīdzējis, jo tas nav zinājis, ko ar to iesākt. Starp citu, Šumeram arī Liepājā piederējis daudz īpašumu, lielākā daļa no kuriem gan pārdota, zina stāstīt Fonteins.
Atšķirībā no iepriekšējā īpašnieka, Fonteins gan lieliski zina, ko grib, piemēram, starp "Tauriņu māju" un fabrikas korpusiem jau izrakta milzīga bedre – "ezers", kā to dēvē tā īpašnieks, jo dīķis nebūtu šīs ūdenskrātuves cienīgs apzīmējums. Pāri tam īpašnieks iecerējis uzbūvēt pat tiltu. Uz ezeru Fonteins plāno pārvest arī pirms dažiem gadiem iegādāto, nelaimīgo kuģi "Spurn", kuru bija domāts izmantot izklaides braucieniem, bet, pēc aizvilkšanas uz Pāvilostu, tas nogrima Sakas upē. Tagad kuģis ir izvilkts no ūdens un guļ upes krastā.
Fonteinam ir lieli plāni arī attiecībā uz veco fabriku, kurā visvērtīgākie esot pagrabi.
Vecā ķieģeļu rūpnīcā, vēlāk spirta brūzis, vēlāk alus fabrika. Luija Fonteina foto.
"Tie ir lielākie pagrabi, kādi man jebkad piederējuši," viņš smejas. Griesti esot astoņus metrus augsti. Viena no idejām, ko izteicis eksprezidenta Valda Zatlera vecākais dēls, uzņēmējs Gustavs Zatlers, esot ierīkot šeit viskija rūpnīcu.
Fonteins ir pārliecināts, ka Pāvilostā viņam būs "ļoti labs bizness", un savas ieceres īstenot viņš plāno "maksimāli divu gadu laikā".
9
21