Sākoties ziemas sezonai, ir samazinājies izīrējamo dzīvokļu skaits, tostarp to, kurus piedāvā noīrēt uz neilgu laiku. Saglabājas tendence piedāvājumam pārsniegt pieprasījumu.

Šobrīd īrei tiek piedāvāti apmēram 95 dzīvokļi, no kuriem 30 ir vienistabas, 43 divistabu, bet 20 trīsistabu. Savukārt vēlas īrēt tikai 30 interesenti.

Dzīvokļu cenas ir plašā amplitūdā – sākot no 1 eiro par kvadrātmetru Sakņu ielā 20 (divistabu dzīvoklis, 50 eiro mēnesī) līdz 18,18 eiro par kvadrātmetru Priežu ielā 16 (studio tipa dzīvoklis ar saunu, 600 eiro mēnesī). Sludinājumā par 33 kvadrātmetrus plašo dzīvokli norādīts, ka tas ir "būtībā atsevišķa ēka".

Tāpat dzīvokļu izmērs ievērojami atšķiras. Mazāko dzīvokli var noīrēt pilsētas centrā, tas ir 15 kvadrātmetrus liels (sludinājumā nav norādīta precīza atrašanas vieta). Par šādu nelielu dzīvesvietu potenciālajam īrniekam būs jāšķiras no 100 eiro mēnesī. Lielākais dzīvoklis arī atrodas centra tuvumā – Uliha iela 15/17. 130 kvadrātmetrus plašā dzīvokļa īre izmaksās 300 eiro mēnesī, un to izīrē nekustamo īpašumu firma "All Invest Real estate". Augusta beigās firma šo pašu dzīvokli piedāvāja par 500 eiro. Domājams, potenciālo īrnieku intereses trūkuma dēļ cena samazināta.  Šajā ēkā divus dzīvokļus var arī iegādāties, tos pārdod cita nekustamo īpašumu firma.

Interesants ir piedāvājums noīrēt dzīvokļus Liepu ielā 23 – īres tirgū nonākuši dzīvokļi, kas piederēja A/S "Liepājas metalurgs". 121 kvadrātmetru lielie divistabu un trīsistabu dzīvokļi noīrējami par 500 eiro mēnesī (šogad notikušajā izsolē dzīvokļu sākumcena bija 78 137,80 un 77 193,08 eiro). Tāpat par 500 eiro  šajā pašā namā īrējams piecistabu dzīvoklis 125 kvadrātmetru platībā. Šajos dzīvokļos ir individuālā gāzes apkure un kamīns, divistabu un trīsistabu dzīvokļos – arī sauna.

Salīdzinot ar vasaras beigām, vairāk nekā uz pusi sarucis īslaicīgi īrējamo dzīvokļu skaits – šobrīd tādi ir 23. Cenas svārstās no 12 eiro dienā Nākotnes ielā 1 līdz 70 eiro par dienu Republikas ielā 18 (šo dzīvokli iespējams īrēt arī uz ilgāku laiku, par cenu vienojoties).

Kopumā cenas ir nedaudz kritušās, piemēram, augustā lētākā ss.lv piedāvātā vienistabas dzīvokļa īres maksa bija 70 eiro (Lēņu ielā) salīdzinājumā ar šībrīža lētāko vienistabas dzīvokļa piedāvājumu – 45 eiro mēnesī Grīzupes ielā. Savas korekcijas piedāvājumā izdara apkures sezona – komunālie maksājumi ir lielāki, un jāņem vērā, ka lielākajai daļai no dzīvokļiem papildus īres maksai jārēķina izdevumi par apkuri.