Sludinājumu portālā ss.lv publicētie sludinājumi liecina, ka piedāvājums īres tirgū Liepāja divreiz pārsniedz pieprasījumu, turklāt īres maksa ir visai augsta.

Pavasarī, marta pēdējās dienās, īrei tika piedāvāti 64 dzīvokļi, no kuriem gandrīz puse bija piedāvājumi īrēt uz neilgu laiku – dažām dienā vai nedēļām. Šobrīd sludinājumu portālā ss.lv publicēti 111 sludinājumi ar piedāvājumu īrēt dzīvokļi, turklāt joprojām saglabājas tendence, ka liela daļa dzīvokļu ir īslaicīgai īrei (šobrīd – 53). Sludinājumu, ar kuriem meklē dzīvokli īrei, ir gandrīz uz pusi mazāk – tikai 57.

Lētākais vienistabas dzīvoklis ilgtermiņa īrei ir 38,6 kvadrātmetrus liels un atrodas Lēņu ielā 2 – tas izmaksā 70 eiro mēnesī. Savukārt par četras reizes augstāku cenu var noīrēt 30 kvadrātmetrus lielu vienistabas dzīvokli Toma ielā 12 – 290 eiro mēnesī, turklāt nepieciešams depozīts 150 eiro un ikmēneša izdevumiem jāpieskaita komunālie maksājumi, kas ir 30 eiro vasarā un 55 eiro ziemā.

Divistabu dzīvokļa īres maksa mēnesī retu reizi ir zemāka par simts eiro mēnesī un jārēķinās, ka tāds dzīvoklis neatradīsies pilsētas centrā. Piemēram, Viršu ielā 5a, Tosmarē, 49,5 kvadrātmetrus lielu divistabu dzīvokli iespējams noīrēt par 90 eiro mēnesī, bet jārēķinās ar drošības naudu divu mēnešu īres apjomā. Ekskluzīvas dzīvesvietas kārotāji par 450 eiro mēnesī no nekustamo īpašumu firmas "Steel Holding" var noīrēt divistabu dzīvokli ar platību 42 kvadrātmetri Uliha ielā 35.

Trīsistabu dzīvokļa īres maksa būtiski neatšķiras no divistabu dzīvokļu cenām. Par 100 eiro mēnesī var noīrēt 67,8 kvadrātmetrus lielu trīsistabu dzīvokli Šķēdes 15 vai 67 kvadrātmetrus lielu dzīvokli Grīzupes ielā 91. Dārgākais šobrīd noīrējamais dzīvoklis atrodas pilsētas centrā un arī to izīrē nekustamo īpašumu firma – "All Invest Real Estate". Tas ir 130 kvadrātmetrus liels trīsistabu dzīvoklis Uliha ielā 15/17, kuru izīrē par 500 eiro mēnesī. Dzīvoklis sākotnējā plānojumā ir bijis piecistabu.

Šī nekustamo īpašumu firma piedāvā arī iegādāties dzīvokļus, turklāt daļu no tiem – par ievērojamu cenu. Piemēram, par četristabu dzīvokli par 95 000 eiro Lielajā ielā 12, piecistabu dzīvokli Uliha ielā 66 par 107 000 eiro vai dzīvokli Klaipēdas ielā 14 par 110 000 eiro. Neskatoties uz to, ka īres cenas tādos pilsētas rajonos kā Karosta vai Tosmare ir salīdzinoši zemākas, nekustamais īpašuma iegāde var maksāt ievērojamu summu. "All Invest Real Estate" dzīvokli Turaidas ielā 4 piedāvā iegādāties par 64 000 eiro. Sludinājumā norādīts, ka dzīvoklis atrodas "skaistā un gleznainā vietā".

Kopš februāra beigām nedaudz pieaudzis dzīvokļu skaits, kurus tirgo – no 533 uz 703, bet pircēju ievietoto sludinājumu skaits nav būtiski mainījies.

Personas, kas darbojas nekustamo īpašumu tirgū, izvēlas ne tikai sludinājumu portālu sniegtās iespējas, bet izmanto arī tiešāku pieeju. Piemēram, nelielu sludinājuma lapiņu ievietošanu pastkastītēs. Šādi tiek meklēti dzīvokļi jūras tuvumā ārzemniekiem.