Neskatoties uz to, ka piedāvājums nekustamā īpašuma tirgū Liepājā pārsniedz pieprasījumu, cenas joprojām ir augstas, liecina portāla ss.lv sludinājumi.

Šobrīd Liepājā pārdod 537 dzīvokļus. No tiem 98 ir vienistabas, 237 – divistabu, 131 trīsistabu dzīvoklis un pārējie – ar četrām un vairāk istabām. Cenas svārstās no 282 eiro par kvadrātmetru (četristabu dzīvoklim J. Dubelšteina ielā 7) līdz 2026 eiro par kvadrātmetru (divistabu dzīvoklis Kr. Barona ielā 8, kura kopējā platība ir 45,40 kvadrātmetri). Cenas atšķirību ietekmē dzīvokļu stāvoklis un atrašanās vieta – tuvāk jūrai dzīvokļu cenas ir lielākas.

Savukārt pirkšanai meklē 71 dzīvokli. 12 šobrīd aktīvus sludinājumus par dzīvokļu pirkšanu Liepājā ir ievietojusi nekustamā īpašuma firma "Steel Holding", kura meklē arī dzīvokļus klientiem no Krievijas un Baltkrievijas. 10 sludinājumi pieder firmai "Amber Real Estate", kuri nekustamo īpašumu iegādājas galvenokārt tālākpārdošanai. Tāpat darbojas arī uzņēmums "RS Hipo" bet vēl vairāk nekā desmit sludinājumi attiecas uz aģentiem, kuri meklē īpašumus Krievijas klientiem. Šajos sludinājumos atrodams arī teksts: "Krievijas pilsonis steidzami nopirks nekustamo īpašumu – māju, dzīvokli, komerctelpas Liepājā vai Liepājas rajonā, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijā. Tie var būt viens vai vairāki objekti." Iespējams, arī daļa citu sludinājumu saistīti ar uzturēšanās atļauju iegūšanu. Sludinājumiem par īpašuma pirkšanu lielākoties nav norādīta cena, toties tiek piedāvāts veikt maksājumus skaidrā naudā.

Tiek pārdotas arī 178 mājas ar platību no 20 kvadrātmetriem (vasarnīca Šķēdē) līdz 3500 kvadrātmetriem (viens korpuss daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā ar 15 dzīvokļiem Lēņu ielā 5). Nākamā lielākā platība mājām, ko pārdod, ir daudzdzīvokļu mājai J. Dubelšteina ielā, kurā ir 39 dzīvokļi un kopējā platība – 2595 kvadrātmetri.

Cenas mājām ir no 8 500 eiro (vasarnīca Šķēdē) līdz 900 000 eiro par ēku Baznīcas ielā 3/5. Iepriekš esam rakstījuši, ka nams Baznīcas ielā 3/5 agrāk piederējis Sergejam Zaharjinam. 2013.gada vasarā cena bija 850 000 latu, šobrīd cena pazemināta. Agrāk ēkā Baznīcas ielā 3/5 atradās Liepājas teātra mazā zāle un savulaik populārais Liepājas mūzikas klubs "u.t.t".

Sadaļā „Pērk” par mājām ir 23 sludinājumi, un daļa no tiem, tāpat kā par dzīvokļiem, pieder nekustamā īpašuma firmām.

Pārsvarā mājas un dzīvokļus pērk firmas, kas darbojas nekustamā īpašuma tirgū. Pircēju vidū ir arī aģenti, kas meklē īpašumus ārvalstniekiem.