Kā vēsta Iepirkumu uzraudzības biroja informācija, ir noslēdzies iepirkums par drošības vārtu piegādi un uzstādīšanu Liepājas Centrālajai zinātniskajai bibliotēkai.

Par kopējo līgumcenu (bez PVN) 23 297,75 eiro iepirkumā uzvarējusi Rīgas firma – SIA "Atea".

Jau vēstīts, ka šogad plānots spert pirmos soļus bibliotēkas rekonstrukcijas virzienā, sākotnēji ievērojami pārkārtojot Centrālās zinātniskās bibliotēkas telpas – otro un trešo stāvu, kā arī ieviešot tā saukto RFID (Radio-frequency identification) sistēmu, lai pēc tam, kad abonements būs plašāk pieejams, elektroniski aizsargātu bibliotēkas krājumu – katrā grāmatā tiks iestrādāts elektronisks čips jeb tags, kas neļaus tīši vai netīši iznest to no abonementa, nepiereģistrējoties. Šim nolūkam tiks iegādāti arī divi speciāli drošības vārti, ko uzstādīs otrajā stāvā gan pie abonementa labās puses, gan kreisās puses ieejas.

CZB direktore Ilga Erba: "Esam iecerējuši paplašināt pieeju krājumam, kā arī racionālāk to pārkārtot – otrais stāvs pēc pārkārtošanas būs atvēlēts tikai abonementam, savukārt 3.stāvā būs viena apvienota lasītava."

Daļēji tiks uzlabots aprīkojums – plaukti, kā arī četras darba stacijas, proti, datortehnikas komplekti grāmatu apstrādei un izsniegšanai.