Liepājas lidostas uzturētāja SIA "Aviasabiedrības "Liepāja"" apgrozījums pagājušajā gadā bija 89 881 eiro, kas ir par 13% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi sasniedza 45 918 eiro, kas ir par 42,2% vairāk nekā 2019.gadā, liecina informācija "Firmas.lv".

Kā liecina kompānijas gada pārskata vadības ziņojums, saistībā ar Covid–19 izplatību un valstī ieviestajiem ierobežojumiem Liepājas lidostas darbība pērn bijusi ierobežota. Tā rezultātā uzņēmumā veikta rūpīga darbaspēka resursu pārplānošana un lidlauka darbība pārorientēta uz dažādu infrastruktūras atjaunošanas un uzlabošanas darbu veikšanu. Pagājušajā gadā kompānijas procesi vērsti uz to, lai lidosta un tās personāls nekavējoties varētu reaģēt uz klientu pieteikumiem par lidojumu apkalpošanu. Primāri lidosta fokusējās uz "airBaltic" Pilotu akadēmijas un gaisa kuģu apkopes lidojumu apkalpošanas atsākšanu.

"Aviasabiedrības "Liepāja"" nekvalificējās valsts atbalsta saņemšanai Covid–19 krīzē.

Pērn uzņēmums novērojis "airBaltic" Pilotu akadēmijas veikto treniņlidojumu skaita pieaugumu par 29%, kas pozitīvi ietekmējis arī kopējo izpildīto lidojumu skaitu (pieaugums par 16%). Tāpat pagājušajā gadā par 44% palielinājušies uzņēmuma ieņēmumi no degvielas tirdzniecības pakalpojuma. Liepājas lidostā pērn uzņemts pēc lidlauka rekonstrukcijas lielākais gaisa kuģis – "Boeing 737–800".

2020.gadā veikti vairāki investīciju projekti kompānijas apsaimniekotajā teritorijā – atklāts "airBaltic" treniņu lidmašīnu angārs, vienlaikus VAS "Latvijas gaisa satiksme" īstenoja projektu, kas nodrošina ātrāku un precīzāku meteoroloģisko datu saņemšanu Liepājas lidostā.

Uzņēmuma vadība norāda, ka tuvākā kompānijas nākotne ir tiešā mērā atkarīga no Covid–19 ietekmes uz ceļošanu un uzņēmējdarbību, kā arī starptautiskās aviācijas atgūšanās tempiem. Lidostas attīstību kompānija galvenokārt saista ar pasažieru regulāriem pārvadājumiem, pilotu apmācību, lidmašīnu apkopes centra izveidi un civilmilitāro sadarbību.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Aviasabiedrības "Liepāja"" apgrozījums 2019.gadā bija 103 313 eiro, bet zaudējumi – 32 296 eiro.

"Aviasabiedrība "Liepāja"" dibināta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,016 miljoni eiro. "Aviasabiedrība "Liepāja"" pieder Liepājas pilsētas domei.