Aicinot komentēt faktu, ka tiesa pasludinājusi "Baltijas Taksometra" (iepriekš "Baltic Taxi") maksātnespējas procesu, dome informēja, ka "Liepājas Autobusu parks" pārdos savas daļas tajā.
Piektdien jau rakstījām, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa pasludinājusi kompānijas "Baltijas Taksometrs" (iepriekš "Baltic Taxi") maksātnespējas procesu. Ar maksātnespējas pieteikumu Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā jūnija sākumā vērsās kompānija "Finanšu restrukturizācijas risinājumi".
Tā kā trešdaļa "Liepājas autobusu parka" pieder arī Liepājas domei, "Baltijas Taksometrs" ir pašvaldībai pastarpināti daļēji piederoša kompānija. Tādēļ situāciju no Liepājas domes puses komentē "Liepājas Autobusu parks" padomes priekšsēdētāja vietnieks un domes Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs:
"Liepājas pašvaldībai kā kapitāla daļu īpašniekam uzņēmumā "Liepājas Autobusu parks" prioritāri svarīgi, lai uzņēmums nodrošina kvalitatīvus, ilgtspējīgus un liepājnieku vajadzībām atbilstošus pasažieru pārvadājumu pakalpojumus Liepājas pilsētā. Ieguldījums taksometru pārvadājumu nozarē bija uzņēmuma valdes lēmums, saskatot augstu šis nozares potenciālu.
Attiecībā uz "Baltic Taxi" "Liepājas Autobusu parka" valde maijā nolēma savu ieguldījumu SIA "Baltijas Taksometrs" pārdot. Tuvākajās dienās pabeigsies minētais darījums, vienam no SIA "Baltijas Taksometrs" dalībniekiem izmantojot likumā paredzētās pirmpirkuma tiesības. Pēc šo izmaiņu reģistrācijas "Liepājas Autobusu parks" sniegs attiecīgu paziņojumu.
Vienlaikus "Liepājas Autobusu parks" valde ir paudusi, ka vēl arvien ir pārliecināta par taksometru pārvadājumu nozares potenciālu. Uzņēmums ir atvērts investīciju piedāvājumiem autopārvadājumu jomā un atbildīgi tos izvērtēs."
Kā liecina informācija datubāzē "Lursoft", "Baltijas Taksometrs" dibināts 2003.gadā. Kompānija veic pasažieru pārvadājumus ar taksometriem Rīgā, Liepājā un Jūrmalā, kā arī Mārupes novada teritorijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 522,2 tūkstoši eiro. Tas pieder uzņēmumiem "Liepājas autobusu parks" (68,12%), "JS Advisory" (29,15%), "Baltijas Aviācijas sistēmas" (1,91%) un Jānim Naglim (0,82%).



























