Pārtikas koncerns "Orkla Latvija" ir parakstījis līgumu ar SIA "Arhitekta G. Vīksnas birojs" par "Spilvas" ražotnes paplašināšanas projekta izstrādi, aģentūrai LETA pavēstīja "Orkla Latvija" komunikācijas direktore Lineta Mikša.

Viņa informēja, ka šim posmam paredzēti seši mēneši. Taču ražotnes paplašināšanas projektēšanai paredzēto līgumsummu Mikša neatklāja.

"Esam iepriecināti, jo šis ir jau otrais projekts sadarbībā ar "Orkla" koncernu. Industriālie objekti vienmēr ir raksturīgi ar to, ka būtiskākā ir to funkcionalitāte, tehnoloģisko plūsmu optimāls risinājums, protams, arī izmaksas un mazāka nozīme ir arhitektūras risinājumiem,"  pauda "Arhitekta G. Vīksnas birojs" valdes priekšsēdētājs Gundars Vīksna.

Jau vēstīts, ka "Orkla Latvija" nākamo gadu laikā plāno investēt četrus miljonus eiro, lai attīstītu "Spilvas" ražotni. Plānots paplašināt esošo "Spilvas" ražotni par 1500 kvadrātmetriem un ieguldīt papildu iekārtu iegādē. Būvniecību plānots sākt 2022.gada martā, bet projektu noslēgt - 2023.gadā.

"Spilvas" ražotne atrodas Babītē kopš 1992.gada, kad tā darbu sāka kā neliels konservu cehs. Kopš 2008.gada strādā jaunais ražošanas korpuss, kuram līdzās, vēlāko gadu gaitā, ir izbūvētas un iekārtotas darbinieku sadzīves telpas, ražošanas laboratorijas un telpas mehāniskajām darbnīcām.

"Spilvas" ražotnē top vairāki simti produktu dažādās ēdienu un ēdiena piedevu kategorijās: tomātu mērces un kečupi, majonēzes, dresingi jeb salātu mērces, konservēti dārzeņi, ievārījumi un deserti, mārrutki un sinepes, zupas un otrie ēdieni. Zīmols "Spilva" ražo produktus ne tikai Latvijas tirgum, bet arī citiem "Orkla" grupas uzņēmumiem ārvalstīs.

Latvijā "Orkla" pārstāv un attīsta "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu Čipsi", "Pedro", "Spilva", "Gutta", "Everest", "Latplanta" un citus zīmolus. Uzņēmums iekļaujas Norvēģijas koncernā "Orkla". Koncerns pērn strādāja ar 104,2 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 4,6 miljonu eiro apmērā.

"Arhitekta G.Vīksnas birojs" kapitālā 95,38% pieder Gundaram Vīksnam, bet vēl 4,62% Renātei Vīksnai, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 64 740 eiro. 2020.gadā kompānija strādāja ar 790 490 eiro apgrozījumu un 269 369 eiro zaudējumiem.