Arhitekta G.Vīksnas birojs atrodas Dīķa ielā 11, Liepājā.


SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" parakstījusi līgumu ar SIA "Arhitekta G. Vīksnas birojs" par būvprojekta izstrādi Ventspils slimnīcas uzņemšanas nodaļas un laboratorijas pārbūvei, un patlaban sākts aktīvs darbs pie būvniecības ieceres izstrādes, aģentūru LETA informēja slimnīcas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Viola Grinvalde.


"Arhitekta G. Vīksnas birojs" apņēmies būvprojektu izstrādāt par 78 804 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.


Būvprojekta izstrādes mērķis ir veikt būtiskas izmaiņas uzņemšanas nodaļas plānojumā, pārveidojot to par slēgtu Neatliekamās medicīnas nodaļu ar nodalītām plānveida un akūto pacientu plūsmām. Šādā nodaļā tiks daudz kvalitatīvāk nodrošināta pacientu šķirošana jeb triāža, lai uzlabotu pacientu drošību un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas kvalitāti akūtajiem pacientiem, ierobežotu infekciju izplatību.


Nodaļā tiks izveidota arī akūto pacientu zāle, kurā pacientus būs iespējams izvietot uz guļratiem un pieslēgt pie novērošanas monitoriem, tādējādi nodrošinot pacientiem drošākus un diskrētākus apstākļus.


Grinvalde stāstīja, ka apjomīga modernizācija skars arī Ventspils slimnīcas laboratorijas ēku, kura nav remontēta kopš 1998.gada. Laboratorijas ēka pārbūves rezultātā tiks savienota ar slimnīcas galveno korpusu, izveidojot pacientiem ērti pieejamu, no galvenās reģistratūras nodalītu, ambulatoro laboratoriju. Laboratorijas analīžu apstrādes un darba telpas tiks modernizētas, nodrošinot darba vides atbilstību starptautisko standartu prasībām.


Laboratorijas un uzņemšanas nodaļas pārbūves būvprojekta izstrāde plānota šogad un nākamgad, savukārt būvdarbi - 2022.-2023.gadā. Pārbūves darbi tiks veikti Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projektā "SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" veselības aprūpes infrastruktūras attīstība".


Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis uzsver, ka, pārbūves gaitā, realizējot slimnīcas attīstības stratēģiju, tiks izveidota pieaugošajam pacientu skaitam atbilstoša neatliekamās palīdzības nodaļa ar nodalītām pacientu plūsmām, kā arī pacientiem būs pieejama mūsdienīga un ērta laboratorija veselības novērtēšanai un slimību diagnostikai.


SIA "Arhitekta G.Vīksnas birojs", kura galvenais birojs atrodas Liepājā, ir 30 gadu pieredze gan privātu, gan sabiedrisku objektu būvprojektu izstrādē visā Latvijā, kā arī ārvalstīs.
Pēdējos gados īstenotie lielākie realizētie publisko ēku būvprojekti ir tirdzniecības centra "Azur" pārbūve Rīgā, bērnudārza "Zīļuks" jaunbūve Jaunmārupē, Liepājas izglītības iestāžu modernizācijas būvprojekti, energoefektivitātes paaugstināšanas projekti Grobiņā un citi.


Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Arhitekta G.Vīksnas birojs" apgrozījums 2018.gadā bija 593 190 eiro, peļņa – 170 249 eiro. Finanšu rādītāji par 2019.gadu vēl nav publiskoti.