Ceturtdien, 29.martā, durvis vērs Liepājā pirmais kopstrādes birojs "Coworking Liepaja", kas atradīsies Vecajā Ostmalā 24, 4. stāvā.

Atvērtā tipa birojs paredzēts dažādu nozaru mazajiem uzņēmējiem, iesācējuzņēmumiem, pašnodarbinātajām personām, mobilākajiem no lielo uzņēmumu darbiniekiem, kā arī tūristiem un pilsētas viesiem.

450 kvadrātmetru plašais birojs ir aprīkots ar visu biroju telpām nepieciešamo, sākot no tikšanās un sapulču telpām, printera un ātrgaitas bezvadu interneta, beidzot ar slēdzamiem dokumentu skapjiem, virtuves un pieeju telpām 24 stundas dienaktī septiņas dienas nedēļā.

Birojā notiks arī dažādas apmācības, semināri un neformāli kopienas pasākumi.

"Coworking Liepaja" vadītājs Intars Zēns stāsta, ka koprades biroja izveidi rosinājuši tieši potenciālie telpu izmantotāji: "Vadot Kurzemes Biznesa inkubatoru, nācies saskarties ar vairākiem gan lielāku, gan mazāku uzņēmumu vadītājiem un pārstāvjiem, kas norādīja uz vēlmi izmantot mūsu telpas, lai aizvadītu kādu sev svarīgu tikšanos, dažas stundas dienā pastrādātu prom no ģimenes, mājas darbiem un citiem ikdienu dažkārt traucējošiem sadzīviskiem apstākļiem, vai vienkārši produktīvi pavadītu laiku sev līdzīgi domājošu cilvēku sabiedrībā. Lai gan birojs savu darbu oficiāli sāks 29.martā un līdz šim to publiski neesam reklamējuši, jau šobrīd apmēram trešdaļa darba vietu ir izmantotas vai rezervētas darba sākšanai aprīļa pirmajās dienās."

"Coworking Liepaja", kas vienlaikus savā telpās varēs uzņemt līdz 40 darbiniekiem, ir pirmais katram pieejamais kopstrādes birojs Liepājā, kas paredzēts dažādu nozaru profesionāļiem. Rīgā šāda tipa biroju skaits jau tuvojas pusotram desmitam.

Viens no pirmajiem atvērtā tipa biroja telpas izmantotājiem, sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Hmieļevskis uzskata, ka šāda tipa pakalpojuma ienākšana Liepājā veicinās radošo industriju attīstību: "Man un arī citiem mazajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajām personām, kam visa darbam nepieciešamā informācija atrodas portatīvajā datorā, līdz ar to strādāt ir iespējams no gandrīz jebkuras vietas, tā ir lieliska alternatīva darbam no mājām, un finansiāli daudz izdevīgāka nekā privātā biroja ierīkošana. Iespēja izmantot šādas telpas paver arī jaunas iespējas, proti, sadarbībā ar "Coworking Liepaja" esmu sācis jaunu interviju sēriju, kas ceturtdienu vakaros tiks translētas "Facebook" video tiešraidē tieši no "Coworking Liepaja" telpām."

Precīzi koprades biroju telpu nozares pirmsākumi nav precīzi zināmi, taču strauju popularitātes lēcienu darbs kopā ar citiem līdzīgi domājošajiem piedzīvo kopš 2005.gada, kad gadu no gada atvērtā tipa biroju skaits visā pasaulē dubultojies, 2017.gada beigās sasniedzot nepilnus 14 tūkstošus biroju visā pasaulē, ko izmanto mazliet vairāk kā 1,1 miljons cilvēku.

Sākotnēji šāds darba stils bija aktuāls mazajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajām personām, taču šobrīd atvērtā tipa biroju pakalpojumus izmanto aizvien plašāks profesionāļu loks, tajā skaitā tādi tehnoloģiju nozares uzņēmumi, kā IBM, "Microsoft" un citi, kas atsevišķus savu uzņēmumu darbiniekus izvieto koprades birojos jaunu ideju un kontaktu iegūšanai.