Kopš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas biznesa inkubatora izveides, PINK (pirmsinkubācijas programmā) sešu mēnešu garumā ir absolvējuši 95 biznesa ideju autori.

2020. gada nogalē, līdz ar jauno biznesu ideju autoru uzņemšanu, noritēja arī pavasarī uzņemtās grupas izlaidums. Sešu mēnešu garumā ideju autori testēja savas idejas dzītotspēju un pilnveidoja biznesa modeli. Inkubatora lepnums ir ne tikai jaundibināti uzņēmumi ar tālredzīgām idejām, bet arī ideju autori, kuri programmu ir pabeiguši, nolemjot savu ideju tomērt nerealizēt, tādējādi lieki neinvestējot līdzekļus biznesā, kuram nav dzīvotspējas.

LIAA Liepājas Biznesa inkubatorā ideju autoru un jaundibināto komersantu aktivitāte uz programmu vienmēr ir bijusi augsta, tāpēc atlase notiek konkursa kārtībā, galarezultātā atlasot 20 ideju autorus. Dalībnieki sešu mēnešu garumā attīsta, pilnveido un pārbauda savus biznesa modeļus. Jauno ideju autoru rezultātus vērtē LIAA Liepājas biznesa inkubatora komanda:" Tāpat kā mūsu komandai, tā arī pavasarī uzņemtajiem PINK programmas dalībniekiem ļoti ātri nācās pielāgoties apstākļiem un nodarbības notika attālināti. Nesakatoties uz attālinātām nodarbībām, grupa bija motivēta, pozitīva un vairāk kā citas grupas – veidoja jaunus savstarpējus sadarbības  projektus arī ārpus PINK programmas. Kas noteikti ir labs rādītājs labam uzņēmējam. Kā pašus spilgtākos absolventus, par kuriem Liepājā noteikti vēl dzirdēs, varu minēt "SIA Gravu Šķūnis" – šūpuļzilonīši, "BAIBA.ceļā esot" – dizaina kartiņas, "K.V.Meiere" – attīstošās rotaļlietas, "Sea Side Soul" – dabīgās ziepes, "Savabode.lv" – Latvijā radītu preču internetveikals, "DK Group Latvia" – personalizētu sporta apģērbu ražošana un "Taim.is" – laika plānotājs ģimenēm. "

Pirmsinkubācijas programmu beidza un jaunas idejas virziena attīstību uzsāka uzņēmums "SIA Gravu Šķūnis". Uzņēmuma vadītājs Reinis Vigulis par uzņēmumu: "Esam neliels uzņēmums, kurš piedāvā Medzes pagasta "Gravās" ražotus šūpuļzilonīšus ’’Lulu’’ četrās krāsās: "rozā–pozā", "pelēcis"," debeszilais" un "rozpelēkais". Šūpuļzilonīši piemēroti bērniem no 1.5 – 3 gadiem. Šobrīd zilonīši tiek pārdoti instagram, facebook, "Mazajā ciltī" Rīgā un "Ratu depo" Liepājā. Turpinām darbu arī pie citiem produktiem, ko pavisam drīz varēs ieraudzīt mūsu sociālajos tīklos."

Savu ideju arī pēc PINK programmas turpina attīstīt "BAIBA.ceļā esot" autore Baiba Vigule. "BAIBA.ceļā esot" piedāvā dizaina kartiņas ar Bībeles tekstu, kas iedrošina un sniedz mieru grūtos brīžos. Ar roku radītie zīmējumi ir pārtapuši kartiņās, ar kuru palīdzību var iepriecināt savus mīļos, sveikt svētkos un atgādināt, ka viņi nav vieni. Kartiņas ir iespējams iegādāties facebook lapā un veikalos Liepājā, Rīgā, Jelgavā, Ventspilī un Tukumā.

Idejas autore Karina Meiere turpina attīstīt un pilnveidot savu ideju par attīstošajām rotaļlietām bērniem "K.V.Meiere". K.Meiere par savu ideju: "Šuju attīstošas rotaļlietas bērniem pēc Montessori metodes. Rotaļlietas ir radītas, lai attīstītu bērnu sīko motoriku, taktiskās sajūtas, kustību koordinācijas, palielinātu vārdu krājumu u.c.  Pēc pasūtījuma šuju arī grāmatiņas ar dažādiem scenārijiem, kā arī taisu Takane bumbas, kubus, grabuļus, mīluļlupatiņas un taustes spilventiņus. Visas rotaļlietas ir iespējams personalizēt, un katra rotaļlieta tiek iesaiņots Dabai draudzīgā iepakojumā."

Sarmīte Jegorova ir idejas autore "Sea side soul" projektam. Ideja ir attīstības stadijā, un tai pašlaik tiek ielikti pamati, lai nākotnē tā varētu veiksmīgi attīstīties. S.Jegorova par ideju: "Gatavojam dabīgas ziepes ar aukstā procesa metodi, kas ir klasisks un sens ziepju pagatavošanas veids. Ziepes tiek gatavotas, izmantojot tikai dabīgas izejvielas, papildinot ar piejūras augu spēku, krāsu un vieglo smaržu. Ziepes domātas visiem, kam rūp vide un sava veselība. Piemērotas cilvēkiem ar vieglām alerģijām, nelielām ādas problēmām. Ziepes izmantojamas arī tuvākos vai tālākos ceļojumos, piemērotas līdzņemšanai dabā, jo neradīs vides piesārņojumu. Bez iepakojuma produkts."

Kārlis Pupils pirmsinkubācijas programmu pabeidza ar ideju par Latvijā radītu preču internetveikalu "Savabode.lv". K.Pupils par ideju: "Ideja ir veiksmīgi īstenojusies, un jau pavisam drīz tiks atklāts internetveikals, kurš vēlas atbalstīt vietējos ražotājus un parādīt cilvēkiem to, cik daudz izcilu produktu tiek radīts tepat Latvijā. Strādājam pie tā, lai veikals būtu plašākais un daudzveidīgākais šāda tipa internetveikals Latvijā." Internetveikals vēlas atbalstīt vietējos ražotājus, tiem piedāvāt izdevīgus un ērtus sadarbības risinājumus.

Mārtiņš Kirsānovs ideju par savu uzņēmumu bija īstenojis jau kādu laiku atpakaļ, bet sapratis, ka, lai to attīstītu un veicinātu tā atpazīstamību, nepieciešamas papildu zināšanas, tāpēc pieteicies PINK programmā. M.Kirsānovs par uzņēmumu "DK Group Latvia": "Uzņēmums nodarbojas ar personalizētu sporta apģērbu un aksesuāru ražošanu. Pašlaik apģērbu un aksesuārus ražojam tādiem sporta veidiem kā pludmales volejbols, volejbols, maratons, orientēšanās, basketbols, hokejs, futbols, florbols. Mērķis ir piedāvāt sporta formas un aksesuārus 80 % sporta veidiem un kļūt par tirgus līderi Baltijas valstīs. Uzņēmuma lielākā vērtība ir cieņa pret sportistu un mūsu ražoto produktu. Kvalitāte un attiecības ir DK prioritātes, strādājot ar klientiem un veidojot produktus."

Savukārt Linda un Kristīne auklē savu kopīgo projektu – "Taim.is". "Taim.is" ir palīgs ģimenēm ar maziem bērniem laika plānošanā un pienākumu deleģēšanā. Kā saka Linda: "Tāpat, kā kuģim ir savas komandtiltiņš, arī katrai ģimenei tāds ir nepieciešams, lai nedreifētu notikumu jūrā. " 


LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros.

Seko LIAA Liepājas biznesa inkubatora aktivitātēm:
facebook.com/LIAALiepaja
instagram.com/liaa.liepaja/