Ko potenciālais Liepājas mērs saka par vēlēšanu iznākumu? Vai LRA "izkrišana" no Saeimas nenozīmē, ka Liepājai trūks atbalsta Saeimā un valdībā, ja notiks mēru rokāde?

Komentējot 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus, Jānis Vilnītis, kuram, saskaņā ar vienošanos, šā mēneša beigās būtu jāieņem Liepājas mēra krēsls, atzīst, ka šajā "spēlē" uzvaru guvis... Reinis Točelovskis un "Saskaņa".

"Liepājas partija un LRA ieņem 6. un 5. vietu. Tāds ir rezultāts pirmsvēlēšanu nesaskaņām, ko izraisīja Točelovska paziņojums."

Taču, uzskata Vilnītis, uz notikušo jāraugās kā sportā – šī ir tikai viena zaudēta spēle. Taču skaidrs, ka tik viegli, kā bija vairs nebūs.

"Uldim (Seskam – irliepaja.lv) bija premjers – Māris Kučinskis, viņi kopā sēdēja pie valdības koalīcijas galda. Tagad tā vairs nebūs – Saeimā ievēlēti tikai daži liepājnieki vai tādi, ko nosacīti var uzskatīt par liepājniekiem: Valērijs Agešins, Uldis Budrķis, Inese Lībiņa-Egnere, Māris Kučinskis, un ir iespējams, ka ZZS vispār vairs nav valdībā."

Vilnītis prognozēja, ka, atkarībā no tā, kas un kādu izveidos valdību, var gadīties, ka Liepājai gaidāms viens no sliktākajiem periodiem.

Pēc Vilnīša sacītā, Liepājai ir svarīgi, kas turpmāk ieņems, piemēram, ekonomikas ministra krēslu, vai noturēsies līdzšinējais ministrs Arvils Ašeradens vai ne.

"Ja nāks jauns ministrs, kam ir pavisam citādākas domas, var neīstenoties iecere par biznesa parka izveidi "Liepājas metalurga" teritorijā. Tāpat ir virkne projektu, piemēram, futbola halle, kas iesākti, un kuriem ir solīts valdības atbalsts, bet, ja tas izpaliks, būs grūti tos īstenot.

Jāpagaida, kā notikumi risināsies, kas veidos valdību, kādu partiju pārstāvji ieņems ministru krēslus."

Taču, saka Vilnītis – viss notiek, kā jau dzīvē – vienu brīdi tu esi augšā, citu – lejā. Galvenais, ka dzīve nav apstājusies.

Vaicāts, kā vēlēšanu rezultāti varētu ietekmēt mēru rokādi un vai Liepājai ir vajadzīgs mērs, kuram nav atbalsta Saeimā un valdībā, Vilnītis saka:

"Pilsētas dzīve jāvērtē atsevišķi. Protams, būs grūtāk strādāt, jo LRA nav tikusi Saeimā, bet nav tā, ka man nebūtu nekāda atbalsta – mums ir labas attiecības gan ar Jauno Konservatīvo partiju un Jāni Bordānu, gan ar Mārtiņu Bondaru ("Attīstībai/Par") un citiem".