Vakar ar Ivaru Kesenfeldu dzerot Juliannas pagalmā karstvīnu, atcerējāmies, ka tuvojas kārtējā Liepājas dzimšanas diena un Goda, Gada liepājnieku apbalvošana.

Apbalvošana gan par iepriekšējiem dzīves gadiem, gan par iepriekšējā gada panākumiem mūsu mīļās Liepājas labā. Bez šaubām, zinot ilggadējās vērtēšanas komisijas dziļo kompetences līmeni un līdz šim neapstrīdamo objektivitāti, mani un Ivaru tomēr negaidīti pārsteidza domes Apbalvojumu komisijas cilvēciska neiejūtība apbalvojamo pretendentu izvēlē.

Mūsuprāt, godājamo liepājnieku sarakstā nepamatoti aizmirsts vēl viens liepājnieks – ilggadējais Liepājas lielākais CIETĒJS sabiedrības labā.  Un mēs nebaidāmies nosaukt šo personu vārdā – tas ir Liepājas kompleksās sporta skolas direktors Naums Vorobeičiks. Cilvēks, kurš vairāku gadu laikā ir piedzīvojis un varonīgi pārcietis vietējo skauģu, neģēļu un vienkārši apmelotāju masveida apvainojumus pārkāpumos, par kuriem Latvijas Kriminālkodeksā ir paredzēti vairāki bargi panti.

Bet, pateicoties Liepājas domes Revīzijas komisijas skrupulozai pārbaudei un Izglītības pārvaldes vadītājas Kristīnas Niedres-Latheres objektīvam slēdzienam, mūsu Nauma labais vārds ir reabilitēts par spīti viņa pāridarītājiem un nelabvēļiem.

Izcilais pedagogs un Liepājas jauno sportistu interešu visdedzīgākais aizstāvis Naums Vorobeičiks negāja vieglāko ceļu un nepameta savu grūto un nepateicīgo direktora posteni, un reāli ir kļuvis par cietēju Liepājas jaunās paaudzes izglītības kvalitātes vārdā.

Mēs gribētu novēlēt augsti godātās komisijas "ilgdzīvotājiem", piemēram, "Kurzemes Vārda" ideoloģijas korektorei Pūcei, Izglītības pārvaldes preses viszinei Jēkabsonei un Liepājas galvenajam celtniekam Kirhneram vismaz nākamgad nominēt  Naumu Vorobeičiku par "Gada galveno cietēju sabiedrības labā" (protams, ja šī gada laikā neparādīsies vēl kāds lielāks cietējs).
 
Uzziņa
Liepājas domes Apbalvojumu komisija:
Varis Jansons – 1.Novada nodaļas jaunsargu instruktors;
Gunta Jākobsone – Izglītības pārvaldes un Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste;
Valērijs Jepiskoposovs – 12.vidusskolas direktors;
Zigurds Kirhners – būvfirmas "UPTK" vadītājs;
Aldis Kļaviņš – Gada liepājnieks 2008, Goda liepājnieks 2013, Liepājas Universitātes profesors, mākslinieks;
Monta Krafte – Gada liepājniece 2011, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle;
Ivars Krastiņš – Liepājas reģionālās slimnīcas Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļas virsārsts, anesteziologs – reanimatologs, algologs, izglītības un zinātnes virsārsts;
Anda Pūce – Gada liepājniece 2010, laikraksta "Kurzemes Vārds" žurnāliste;
Juris Raķis – Gada liepājnieks 2006 un 2012, Liepājas militārpatriotisko organizāciju koordinators, Triju Zvaigžņu ordeņa sudraba goda zīmes kavalieris;
Rita Rozentāle – Latvijas Poļu savienības Liepājas nodaļas vadītāja vietniece, Poļu biedrības "Vanda" valdes priekšsēdētāja;
Edvīns Sprūde – Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas sporta pedagogs, basketbola treneris, Atzinības krusta kavalieris;
Gunta Šnipke – Vecliepājas rajona arhitekte, dzejniece;
Santa Vēvere – Gada liepājniece 2013, aktīvās atpūtas un veikborda parka "BB WakePark" vadītāja.