Pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma uzņēmums "Jaunjoži" dažādās Liepājas vietās uzstādījis jaunus soliņus un atkritumu urnas. Izvēlētās vietas pārsteidz daudzus liepājniekus.

Portāla lasītāja pauda izbrīnu par, viņasprāt, savdabīgo vietu izvēli soliņu uzstādīšanai. "Kurš sēdēs aiz betona staba tramvaja sliežu malā pretī kapiem? Vai pie lielveikala auto stāvlaukuma? Tajā pašā laikā vasarā gar jūrmalas gājēju un veloceliņu uz soliem nav brīvu vietu!"

Tik tiešām, viens no jaunajiem soliem atrodas mazās, smilšainās Palangas ielas galā pie Klaipēdas ielas. Pareizāk sakot, pie tramvaja sliedēm, blakus privātīpašumam Palangas ielā 1. Skats, kas paveras, sēžot uz šī sola, ir tiešām aizraujošs – sēdētājam gluži vai gar degunu garām ik pēc 7 – 15 minūtēm vienā un otrā virzienā aiztraucas kāds tramvajs, bet pa starpu var raudzīties vai nu uz pamatīgu betona stabu, kam tieši pretī novietots soliņš, vai, skatoties pāri sliedēm, piesiet aci krāšņajām Līvas kapu koku lapotnēm, bet tagad, kad lapas nobirušas, var aplūkot atjaunotās kapličas zaļo kupolu.

Tā kā soliņš novietots cieši blakus kādas ģimenes namam, varbūt vientuļnieks te var pasēdēt un mēģināt sajust no nama plūstošo mājas siltumu... Tiesa gājēju šajā posmā starp divām tramvaja pieturām un trim mājām ir gauži maz.

Paejot mazliet uz priekšu, gandrīz līdz lielveikalam "XL Sala", var piesēst uz vēl vienu tikpat "pārdomāti" novietotu soliņu. Tas atrodas tieši lielveikala iebrauktuves malā, un tuvējo daudzdzīvokļu namu iemītnieki, iestājoties siltākam laikam, droši varēs to izmantot, lai vērotu tieši garām vienā virzienā plūstošās automašīnas vai mazliet tālāk, pa Klaipēdas ielu, abos virzienos traucošo automašīnu straumi un elpotu spēcinošo izplūdes gāzu smārdu. Arī brauktuves pretējā pusē, tieši pretī soliņam paveras brīnišķīgs skats uz auto stāvlaukumu pie lielveikala...

Tiesa, šajā posmā ir vieta, kur tiešām soliņi ir vietā, – tas ir nelielais skvēriņš starp Uliha ielu un Klaipēdas ielu. Tikai tur nez kādēļ blakus jaunajiem soliem un atkritumu urnai palicis arī vecais atkritumu urnas "klucis"...

Īsti nav skaidrs, kāpēc kādam gribētos sēdēt uz soliņa Siena ielā. Arī tas novietots ielas malā, pa kuru nemitīgi kursē autobusi, mikroautobusi, vieglās automašīnas un citi transporta līdzekļi. Varbūt skata dēļ, kas paveras, sēžot uz šī soliņa? Ielas pretējā pusē redzama plata iebrauktuve mājas pagalmā un veikals "Dzīvais alus". Ja nu Siena ielas daudzdzīvokļu namu iemītniekiem mājās kļūst garlaicīgi, var nākt un pavērot garām traucošos auto vai dzīvā alus pircējus...

Par to, ka soliņi tiks izvietoti, un to novietojumu var ieteikt liepājnieki paši, Komunālā pārvalde ziņoja pērnajā rudenī. Pēc tam, kad iepirkums bija noticis,18 solu un atkritumu urnu piegādi un uzstādīšanu uzticēja SIA "Jaunjoži".  

Šā gada sākumā Komunālā pārvalde jau informēja, ka "aizvadītā gada decembrī un šā gada janvārī pavisam uzstādīti 22 jauni firmas "Benito" ražoti soliņi un 19 atkritumu urnas". Ar piecu gadu garantiju. "Iespēju robežās" ņemot vērā liepājnieku izteiktos "vairāk nekā 20" priekšlikumus.

Jauno soliņu un atkritumu urnu izmaksas pēc pasūtītāja sacītā bija 11 922,90 eiro (ar PVN).

Pērn raisījās diskusija arī par citiem Komunālās pārvaldes "inspirētiem" soliem, kas pēc krāsas, dizaina un izpildījuma atšķīrās no pludmales tuvumā jau esošajiem soliem. Proti, SIA "EKO Kurzeme", solot trīs gadu garantiju, piegādāja un uzstādīja 15 soliņus un atkritumu urnas pie 10 izejām uz pludmali (to izmaksas ar PVN ir 7591,39 eiro).

Toreiz pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, atbildot uz portāla jautājumu, vai soliņi atbilst izstrādātajam pludmales tematiskajam plānojumam, sacīja: "Nē tie nav izvietoti atbilstoši un saistībā ar Pludmales tematisko plānojumu, šo soliņu izvietošanas un iepirkuma iniciatīva man ir neskaidra, un tā uztverama kā pagaidu situācija".