Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 3.augusta pulksten 6.30 līdz 4.augusta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Vakar pulksten 18.14 VUGD saņēma izsaukumu uz Palangas ielu Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg koka divstāvu dzīvojamās mājas otrais stāvs un blakus esošā garāžā 80m2 platībā. Pulksten 19.28 ugunsgrēks lokalizēts, bet plkst. 20.28 ugunsgrēks likvidēts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Vēl vakar 14.novembra bulvārī Liepājā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ceļa braucamo daļu no nolūzuša koka.

Kopumā aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 45 izsaukumus, no kuriem 14 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divi uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Nodegusī māja otrdienas rītā.