Partijas "Vienotība" atvērtajā birojā regulāri mainās izstādes un notiek arī dažādi kultūras pasākumi. Taču informācijas par tiem maz.

Biedrības "Optimistu pulks" vadītāja Skaidrīte Solovjova kādu nedēļu pēc tam, kad bija atklāta brīnišķīga Pētera Jaunzema (EFIAP) krāsaino fotogrāfiju izstāde "Citas puķes", ko autors veltījis "Optimistu" 30 gadu jubilejai, galīgi izmisusi piezvanīja portālam, lai pažēlotos par informācijas vakuumu publiskajā telpā – par sava bijušā kolēģa izstādi nebija rakstījis pat laikraksts "Kurzemes Vārds".

Tiesa, skopa ziņa par to, ka 19.aprīlī paredzēta izstādes atklāšana, atrodama kalendars.liepaja.lv, taču tas arī viss.

Pirms tam "Vienotības" biroja ne tik sen atvērtajās, plašajās telpās bija skatāmas arī citas izstādes,  piemēram, biedrības "Mākslas kolēģi" gleznu izstāde "Liepājas seja", Jāņa Vecbrāļa fotoizstāde "Brīze" – abas interesantas, teicamu darbu ekspozīcijas. Par tām informācijas publiskajā telpā nebija vispār.

"Vienotības" biroja darbiniece saka: sūtot informāciju visiem medijiem un arī informatīvā izdevuma "Šonedēļ Liepājā" veidotājiem – Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojam, taču nepublicējot.

Biroja vadītāja Zane Gaile gan tam negrib piekrist – jā, šāsnedēļas bukletā izstāde "Romas dārzā" (tur atrodas "Vienotības" birojs) gan neesot pieminēta, taču nedēļā, kad to atklāja, bijis. Esot drukājuši arī ziņu par Austras Pumpures koncertu biroja telpās.

"Mēs nešķirojam pēc partijas piederības, skatāmies, kuri pasākumi vai izstādes varētu būt interesanti Liepājas ciemiņiem," uzsver Gaile.

"Optimistu" vadītāja iepriekš gan bija skeptiskāka: vaina esot tieši tajā, ka izstādes notiek "nepareizās" partijas biroja telpās.

"Bet man taču vienalga, kuras partijas birojs tas ir! Galvenais, ka telpas ir piemērotas un pieejamas apmeklētājiem katru dienu! Tas nav godīgi! Ko es varu darīt, ja Zaļajiem zemniekiem biroja Liepājā nav un Liepājas partijas birojs atvērts tikai tad, kad kāds deputāts rīko iedzīvotāju pieņemšanu?!" – tā Skaidrīte Solovjova.

Arī reklāmas dēļa izlikšana Zivju ielā pie Romas dārza ieejas kavējas – nodaļas vadītājs risinot garas sarunas ar pilsētas galveno mākslinieci, bet uz priekšu nekas nekustot, lai gan tepat blakus – pie Latviešu biedrības nama, pie kafejnīcas "Vecais vikings" tādi ir izlikti. Gan jau ar pašvaldības ziņu!

"Optimistu pulka" jubilejas sarīkojumi, tostarp arī jaunu izstāžu atklāšana turpināšoties. Nākamā – fotomāksliniekam un "optimistam" Alfrēdam Niedolam. Un atkal – "Vienotības" atklātajā birojā Romas dārzā, Zivju ielā 3! Vai būs, kur izstādes afišu izlikt?

Tomēr viena iespēja paziņot par kādu kultūras notikumu ir: kā portālam sacīja Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule, kultūras notikumu kalendārā katram ir iespēja publicēt informāciju (kā to šonedēļ izdarījis, piemēram, atpūtas centrs "Libava", ziņojot par fotoizstādi), tikai ir jāreģistrējas http://liepajaskalendars.lv/register/. Pēc reģistrācijas tiekot sniegta piekļuve pasākumu pievienošanai.

Un vēl jau ir cerība, ka pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule atļaus "Vienotībai" pie Romas dārza ieejas izlikt kādu "ziņojumu dēli".