Pilsētas Izglītības pārvalde uzdevusi visām izglītības iestādēm, tostarp bērnudārziem sagatavot pretkorupcijas pasākumu plānu 2018. – 2019.gadam.

Pamatojums tam ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izstrādātā pretkorupcijas stratēģija – korupcijas novēršanas un apkarošanas politika.

"Korupcijas risku analīzes un pretkorupcijas pasākumu plāns 2018. –2019.gadam" ir visnotaļ nopietns un sarežģīts dokuments, kurā iekļautas šādas sadaļas: "Korupcijas riska zona (funkcija, ar kuru saistās korupcijas risks)", "Korupcijas risku novērtējums", "Piedāvātie pretkorupcijas pasākumi" (ar atbildīgo personu un pasākuma ieviešanas termiņu) u.c. Visas ailes jāaizpilda iestādes vadītājam.

Lai atvieglotu (?) šo uzdevumu, plānam līdzi nāk arī "Vadlīnijas iestādes pretkorupcijas pasākumu plāna izstrādei" uz 22 (!) lappusēm.

Vairāki izglītības iestāžu vadītāji ir neizpratnē: vai tiešām kārtējā birokrātiskā papīru rakstīšana skolās un bērnudārzos novērsīs korupciju valstī?!

Pēc portāla rīcībā esošās informācijas, tomēr ne visas pašvaldības savām izglītības iestādēm uzdevušas pildīt šos plānus un atskaitīties par veiktajiem "pretkorupcijas pasākumiem".