"Romas dārza" kafejnīcā, malkojot zaļo "Kusmi" tēju, ar Ivaru Kesenfeldu rimti pārrunājām interesantās dīvainības mūsu pilsētā.

Šorīt mūs izbrīnīja publikācija "Kurzemes Vārda" portālā liepajniekiem.lv "Helvijs Valcis: Pieredze ir svarīga, bet viens nav karotājs" par Helvija Valča ,"dubulto dzīvi" Liepājas 1. ģimnāzijas direktora amatā.

Pēc šīs publikācijas izlasīšanas ir tāda sajūta, ka Helvijs ir apmaldījies koridoros. Jo, mūsuprāt, skolas direktoram primārais pienākums būtu rūpēties par savas izglītības iestādes mācību kvalitāti, nevis par "fasādes krāsošanu". Bet parasti dzīvē ir tā, ka cilvēks dod priekšroku tai nodarbei, kas viņam vislabāk patīk un izdodas. Protam, ja ir izvēle.

Par Helviju kādreiz esam dzirdējuši kā par ļoti labu matemātikas skolotāju. Bet pašlaik, spriežot pēc raksta, viņš ir iekšā jaunā izaicinājumā – būvniecībā.

Būvniecība, mūsuprāt, nav savienojama ar ģimnāzijas direktora tiešo pienākumu pildīšanu. Un īpaši vēl ņemot vēra faktoru, ka Liepājas kā Eiropas jauniešu galvaspilsētas vienīgā ģimnāzija ir pakaļā aiz Cēsu, Madonas, Viļakas, Rēzeknes, Talsu, Jelgavas, Gulbenes, Jēkabpils, Valkas, Valmieras, Dobeles utt., nerunājot nemaz par Rīgas ģimnāzijām.

P.S
Mums personīgi nekas nav pret Helviju Valci. Un, iespējams to, ko mēs nupat te pārspriedām, var atļauties tikai draugi. Neviens svešinieks to viņam tik atklāti nebūtu pateicis.