Šonedēļ Latvijas televīzijas raidījumā "1:1", atbildot uz žurnālista Gundara Rēdera jautājumu, premjerministrs Krišjānis Kariņš izteicās arī par valdības iecerēto ostu sakārtošanu.

Kā raidījumā uzsvēra Rēders, būtisks jautājums ir satiksmes joma, ko eksprezidents Valdis Zatlers savā grāmatā sauc par "ostu traumu", jo savulaik "Vienotība" pašvaldību, jo īpaši Ventspils lobija dēļ, neguva iespēju mainīt ostu likumu.

Šobrīd Tālis Linkaitis no Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) nāk ar ideju mainīt ostu pārvaldi. Vaicāts, vai arī viņš atbalsta šo ideju, Kariņš atbildēja, ka, viņaprāt, galvenais ir ieviest OECD (The Organisation for Economic Co-operation and Development) labas pārvaldības principus – caurskatāmību, atklātību iepirkumos utt. Kariņš arī neuzskata, ka brīvostu valdēs būtu jāmaina valsts un pašvaldības pārstāvniecības proporcija, palielinot valsts pārstāvju skaitu.

"Mans politiskais mērķis ir, ka ostas turpinātu strādāt, nodarbināt cilvēkus, veicinātu eksportspēju, bet, ka tas process ir caurskatāms, ka viņas ir konkurētspējīgas un ka atkristu aizdomu ēnas, ka viņas ir zem standarta.

Linkaiša kungam ir viedoklis – viņš uzskata, ka, lai sasniegtu šos OECD standartus, ir jāmaina ostu kapitāla piederība – tām būtu jābūt valsts kapitālsabiedrībām, kur kontrolakcijas ir valstij. Mans personīgais viedoklis ir – iespējams. Bet man galvenais, lai ir sakārtota pārvaldība, un mums ir jābūt drošiem, ka korupcijas tur nav, ka darbība ir tīra un mūsu valstij nāk par labu. Ja mēs vienkārši nomainām kapitāla piederību – vai tas atrisinās problēmu? Es nezinu".

Jautāts, kāds ir viņa piedāvājums, Kariņš atbildēja: "Mans piedāvājums ir tieši tāds, kā rakstīts deklarācijā (valdības deklarācija – irliepaja.lv). Linkaiša kungs grib ieviest kārtību, viņš izvērtēs un nāks ar piedāvājumu, risinājumu, kā mums to labāk darīt. Un viņam ir viss mans atbalsts. Mēs neesam ierakstījuši [deklarācijā], ka mēs noteikti mainīsim kapitāla piederību, bet viņš izvērtēs un argumentēs, ka šis ir labākais risinājums. Ja viņš pārliecinās pārējos sadarbības partnerus, mēs to arī īstenosim."