Portāls irliepaja.lv saņēmis atklātu vēstuli no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Liepājas nodaļas vadītāja Ulda Budriķa "Īsumā par Liepājas politisko virtuvi".

Vēstule adresēta arī Liepājas domes vadītājiem, deputātiem, žurnālistiem, sabiedrībai. Tajā teikts:

"Ņemot vērā pēdējās nedēļas notikumus, Liepājas politiskajā arēnā sāk piepildīties tas, par ko runāju pagaišgad, sniedzot interviju laikrakstam "Kursas Laiks", proti, varas maiņa ir sen gaidīta,  nepieciešama un tā visticamāk notiks, tomēr Jānis Vilnītis sagaidīs politisku "uzmetienu".

Zinot iesaistīto personāliju domāšanas stilu un Ulda Seska pieredzi politiskajās mahinācijās, R. Točelovska pēdējo nedēļu paziņojumi ir kā saldais ēdiens, kas atvieglo ceļu un dod iemeslu neievērot vienošanos, kas, savukārt, rezultēsies savējo "izbīdīšanā" Gunāra Ansiņa veidolā.

No otras puses, nav dūmu bez uguns. Sarunas ar Točelovski ir notikušas un Ģ. Kronberga rokraksts, rakstības stils ir ļoti pazīstams publicētajās sarakstēs. Atliek divi varianti, vainu Seska jaunie koalīcijas partneri ir sapinušies meistarībā, kam tiešām negribas ticēt, vai Točelovskim ir talants sabiedrības manipulācijā un saucamo "blackhat" polittehnoloģisko metožu pielietošanā, kas nebūt nav izslēdzams.

Apsveicami, ka Vilnīša kungs uzņēmās iniciatīvu un nodeva šo lietu izmeklēšanā, tomēr ņemot vērā visus apstākļus, kamēr notiek procesuālās darbības un tiesībsargājošās iestādes nav viesušas skaidrību, manuprāt, veikt rokādi nebūtu ētiski pareizi. Labā ziņa ir tā, ka ir variants, lai Sesks nebūtu "uzmetis", tiktu pildīta noruna un pilsēta būtu ar profesionālu vadību.

Proti, Seskam un Vilnītim jānoliek visas personīgās ambīcijas malā un jāsaprot, ka šobrīd no ievēlēto deputātu rindām, pilsētas vadībai vispiemērotākā kandidāte ir viena – Linda Matisone, kura ir gan spēcīga līdere savā pamatdarbībā, gan ar pietiekamu sabiedrības atbalstu.

Uzskatu, ka šāda rīcība tiks novērtēta sabiedrībā un ieguvēji būtu visi liepājnieki, tādēļ aicinu izbeigt politisko tirgošanos, no kuras ieguvēju skaits ir tuvs nullei".