Sestdien Liepājas partija aizvadīja  kārtējo jeb faktiski ārkārtas kongresu, kurā ievēlēja gandrīz to pašu veco valdi un priekšsēdi. Rutīnu nedaudz kliedēja jaunās valdes loceklis Mārtiņš Pūris.

"Kongresmeņi" daudziem par lielu pārsteigumu ("Kāpēc tad ne "Lielajā dzintarā"?! ) šoreiz tika pulcināti Liepājas Valsts tehnikuma zālē, bet pirms un pēc runām – pie čaklo tehnikuma audzēkņu un viņu pedagogu klātajiem galdiem ar gardām kūciņām un kafiju.

Šo izvēli savā runā mazliet izskaidroja partijas priekšsēdis Uldis Sesks, pastāstīdams, ka aizvadītajā nedēļā Liepājā viesojušies trīs valstu – Vācijas, Zviedrijas un Dānijas – "patiešām ļoti nopietni" iespējamie investori, kuriem bijis jāpārliecinās, vai Liepājā iespējams apmācīt potenciālajās ražotnēs nepieciešamo darbaspēku. Tā nu acīmredzot pašvaldības ierēdņi (vienlaikus Liepājas partijas biedri) sev "atklājuši" renovēto un modernizēto tehnikumu, ko tad nu sestdien izrādīja arī pārējiem kongresa dalībniekiem.

Liepājas partija (LP) kongresa dalībniekiem runājot, reģistrējušies bija 109 biedri (LP biroja vadītāja Dace Gruntmane gan izplatījusi relīzi, kurā teikts, ka klāt bija "vairāk nekā 120 biedru un atbalstītāju", savukārt partijā kopumā esot 359 biedri). Kad tika līdz balsošanai, tad  priekšsēdētāju un vienu no līdzpriekšsēdētājiem (Gunāru Ansiņu) gan nobalsoja vien 97, un tas bija lielākais balsu skaits.

Kongresa delegātu sastāvs – nemainīgs: deputāti, domes priekšsēdētājs ar diviem vietniekiem un padomdevēju, viņu palīdzes, domes daļu un nodaļu vadītāji, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu valdes locekļi, izglītības iestāžu vadītāji, vietējo politiķu un pašvaldības uzņēmumu vadītāju "otrās pusītes" u.tml. Arī pāris uzņēmēju, kuri šad tad saņēmuši kādu bonusu no pašvaldības. Jā, un, protams, pats galvenais Liepājas partijas biedrs – premjers Māris Kučinskis, kurš no tribīnes apliecināja, ka kongresā jūtas "kā pie savējiem" (šogad Liepājā būdams gan tikai otro reizi) un ka viņam ir "liels prieks" būt par premjeru tieši no Liepājas partijas, jo Liepāja ir tāda pilsēta ar stiprām saknēm, stipriem cilvēkiem. Tiesa, LP biedrs Kučinskis ir arī galvenā ZZS "reklāmas seja", kā redzams no pagājušajā nedēļā pastkastītēs iemestā šīs partijas izdevuma...

ZZS, starp citu, bija atsūtījusi arī apsveikumus LP kongresam, gan priekšsēža Brigmaņa kunga vārdā, gan līdzpriekšsēdētāja Viestura Silenieka personā. Šķiet tieši Silenieka apsveikums izpelnījās LP priekšsēža apzīmējumu "interesants". Viena no tēzēm šajā apsveikumā bija vēlējums nebūt politiķiem, bet valstsvīriem, jo valstsvīri domā par valsti, bet politiķi – tikai par nākamajām vēlēšanām...

Kongresa dalībniekiem nācās ar klusuma brīdi godināt viena no LP dibinātājiem – Tālivalža Deklaua, kā arī partijas biedru Irēnas Opšteines un Guntara Krieviņa piemiņu. Tieši LP valdes locekļa Krieviņa aiziešana viņsaulē arī bija viens no iemesliem, kāpēc bija jāsasauc kongress un jāpārvēl partijas vadība. Priekšsēdētāju visi ievēlēja ātri un lielā vienprātībā. Tāpat arī līdzpriekšsēdētājus, no kuriem viens – Helvijs Valcis – saņēma par vienu balsi mazāk nekā otrs.  Valdei izvirzīja 7 kandidātus, no kuriem ievēlēja sešus – Vilni Vitkovski, Uldi Hmieļevski, Kristīni Niedri-Latheri, Edvīnu Striku, Arti Dauginu un Mārtiņu Pūri. Aiz "strīpas" palika iepriekšējās LP valdes loceklis Pēteris Krieviņš, kurš, darbodamies valdē, acīmredzot nebija saviem partijas biedriem kļuvis pietiekami pazīstams.

No abiem jaunajiem valdes locekļiem kongresā īpaši izcēlās viens – kādreizējais Latvijas televīzijas konkursa "Es varu būt premjerministrs" uzvarētājs Mārtiņš Pūris. Lai gan pēc uzvaras konkursā un ašas iesaistīšanās Liepājas partijā, Pūris nekādi nav izcēlies ar dižiem darbiem vai idejām, partijas priekšsēdētājs jau savā pirmajā uzrunā kongresa dalībniekiem uzsvēra, ka klāt ir gan "vecais premjers" (Māris Kučinskis), gan "jaunais premjers", proti, Pūris, un ka LP mērķis ir izaudzināt jaunu premjeru.

"Jaunais premjers" bija viens no nedaudzajiem, kurš iesaistījās diskusijā. Pareizāk sakot, uzdeva vienu nepārprotamu jautājumu partijas biedram, deputātam un Reģionālās slimnīcas vadītājam Edvīnam Strikam. Jautājums bija izvērsts un atbilde vēl vairāk, bet stāsta būtība bija tāda, ka "jaunajam premjeram" ir ļoti talantīga un spējīga draudzene, topošā mediķe, kurai it kā atteikta rezidentūras vieta Liepājā, sava drauga tuvumā. Strika runas esence bija apmēram tāda, ka "tas nevar būt, jo nevienam rezidentam atteikts netiek". Tad nu Mārtiņš Pūris jeb "jaunais premjers", drošs paliek drošs, vēl pārjautāja: "Tātad vieta rezidentūrā būs?". Lielais vairums kongresa delegātu sirsnīgi pasmējās par tik sparīgu draudzenes un savu interešu aizstāvību un aplaudēja jaunajam kolēģim, nu jau – LP valdes loceklim. Tiesa, redzēju tomēr arī dažas sejas, kas pavīpsnāja un dažas galvas, kas nosodoši nogrozījās.

Atcerējos ZZS līdzpriekšsēdētāja apsveikumu LP kongresam un aicinājumu nesavtīgi domāt par savu valsti, nevis paša labuma...