Vakar izlasīju, ka Andžila Remesa stūrētā laikraksta “Kurzemes Vārds” (KV) redakcija kārtējo (divpadsmito) reizi izraudzījusies pretendentu Gundara Matīsa piemiņas balvai.

Jāatgādina, ka Gundars tika noslepkavots sava žurnālista amata pienākumu pildīšanas dēļ. Savukārt Remess, kā medija vadītājs, tieši “pētnieciskajā žurnalistikā” neko nebija paveicis, lai piespiestu toreizējo policijas priekšnieku Vaiteku turpināt izmeklēšanu un atklāt slepkavības pasūtītāju!

Manuprāt KV bijušā žurnālista Gundara Matīsa ikgadējā piemiņas balvas pasniegšana vairāk izskatās pēc traģiski bojā gājušā žurnālista vārda izmantošanas un ar apšaubāmo  reputāciju apveltītā Remesa kunga spalvu spodrināšanas.

Pēc KV iztrādātā nolikuma, balva tiekot piešķirta par aizvadītā gada "analītiskākajām, pētnieciskākajām, izzinošākajām, sabiedriski nozīmīgākajām, meistarīgākajām publikācijām".

Šoreiz Matīsa vārdā nosauktā balva tikusi Ilzei Ozoliņai “par uzņēmuma "Liepājas metalurgs" peripetiju, kā arī uzņēmējdarbības norišu atainošanu".

Vai tiešām "peripetiju atainojums" būtu analītiskās un pētnieciskās žurnālistikas augstākā pilotāža un bojā gājušā žurnālista balvas cienīgs?

Manuprāt daudz godīgāk būtu  "Kurzemes Vārda"  ikgadējos morālo un materiālo  "pabalstu" KV žurnālistiem steidzīgi  pārdēvēt par "Remesa balvu", jo tā tiek piešķirta ne jau par "rakšanu" dziļumā un patiesības noskaidrošanu, bet par labu "kalpošanu" Remesa pabalstītājiem, tajā skaitā bijušajam  "Liepājas metalurgam"!

Šoreiz drīzāk pats Remess bija cienīgākais pretendents uz šo balvu, jo viņa redaktora slejas un citi prātojumi saistībā ar “Liepājas metalurgu” bija liepājnieku un piesmieto Metalurga strādnieku apzināta iemidzināšana!

Ja laikraksts būtu bijis patiess pret saviem lasītājiem, nevis centies izlaipot starp lasītājiem un vēlmi pasargāt "Liepājas metalurga" lielāko akcionāru, tas necenstos pūst miglu acīs saviem vēl uzticamajiem lasītājiem, regulāri pirmajā lapā publicējot rakstus ar tādiem virsrakstiem kā ""Liepājas metalurgs" saistības pilda"", "Metalurga liktenis izšķirsies mēneša laikā", "LM akcionāri nepieļauj uzņēmuma bankrota iespēju", “”Liepājas metalurga” vadītājs Zaharjins strādniekiem sola, ka neviens no darba netiks atlaists" u.tml., vai martā laižot klajā KV izdevumu "Liepājas Vēstules" ar pašpārliecināto  LM akcionāru uz vāka un tendenciozu sentenci: "Miljonārs Zaharjins tic pozitīvismam".

Šajā sakarā, manuprāt, "Kurzemes Vārdam" būtu jāuzņemas daļa vainas par to, ka šo nepamatoti optimistisko prognožu dēļ tagad liela daļa atlaisto metalurgu, kuri pēdējo pusgadu bija spiesti nīkt dīsktāvē un saņemt minimālo algu, arī bezdarbnieka pabalstu saņems no minimālās algas.

Taču tā vietā laikraksts sit sev uz pleca un dala balvas! Alelūja! Bet katrs jau savā biznesā it kā var darīt, kā tīk.

Tikai nevajadzētu tajā visā iejaukt Gundaru Matīsu.