Laikraksta "Kurzemes Vārds" redaktori un žurnālisti par sava pirms 15 gadiem noslepkavotā kolēģa jubileju atcerējās divas nedēļas pēc tās.

"Kurzemes Vārda" žurnālistam Gundaram Matīsam šā gada 28.martā būtu palikuši apaļi piecdesmit gadi, ja viņš no pasūtijuma slepkavas rokas, pildod  savu žurnālista pienākumus (to atzina tiesa), pirms 15 gadiem nebūtu gājis bojā.

Bet skumjš un nožēlojams ir fakts, ka viņa bijusī darbavieta, laikraksta "Kurzemes Vārds" redakcija, kuru tagad vada Ints Grasis sajūgā ar Andu Pūci, "piemirsa" atcerēties sava bijušā kolēģa dzimšanas dienu "Kurzemes Vārda" slejās. Atcerējās to tikai pēc divām nedēļām, pēc tam, kad citi mēdiji bojāgājušā žurnālista dzimšanas dienu jau bija pieminējuši.

Nez kāpēc šī amnēzija vietējo žurnalistu oficierus Grasi un Pūci nepiemeklē, kad  gada nogalēs jārīko savstarpējā apdāvināšanās ar Gundara Matīsa balvu.

Tāds nihilisma netika piekopts pat tagadējā goda redaktora Andžila Remesa valdīšanas laikā, lai gan tolaik "Kurzemes Vārds" bija tikpat daudz aizņemts ar Liepājas domes publiskā tēla pucēšanu, kā tagad.