Atklāti sakot, līdz šim ziņas un komentāru putas par koku ciršanu un kropļošanu pilsētā uztvēru ar nelielu ironiju, sak, – cilvēki par daudz emocionāli uztver gadiem pierastās ainas izmaiņas.

Bet tas tikai līdz 7.septembra rītam, kad "pazuda" zaļojoša liepa Peldu ielā, gruntsgabalu Nr. 42 un Nr. 44 robežās. Tagad vien palicis tikai akurāts celms, nokopts līdz pat bruģim.

Zaļoksnēju liepu aleja Peldu ielā ir viena no veselīgākajām un gleznainākā Liepājas rota. Pēdējos gadus pat klāt nākuši vairāki jauni liepu stādījumi.  Šīs vienas liepas nozāģēšanas iemeslus centos noskaidrot domē, taujājot pēc Apstādījumu uzraudzības komisijas lēmuma iemesla. Atbilde bija... fantastikas žanra labāko paraugu cienīga – liepu nozāģējuši Komunālās pārvaldes vīri, jo tā bijusi... pilnībā nokaltusi!!!

Ikviens Peldu ielas 44 iedzīvotājs var apliecināt, ka vēl jūlijā koks ziedēja medainiem ziediem, un arī līdz 7. septembra rītam deva kuplu paēnu atvasaras saulē. Tagad esam bažīgi par pārējiem kokiem – kāds var nolemt, ka Peldu iela nevar pārvērsties par mežu, turklāt... visas liepas "ir nokaltušas".

Saskaroties ar šādu patvaļu, nākas secināt, ka gan domes Apstādījumu uzraudzības komisijas viedās personas, gan Komunālās pārvaldes parastie un daiļdārznieki tādi parasti domes apmaksāti malkas plača pārziņi vien ir, jo nespēj kaltušu no zaļoksnēja koka atšķirt...

Vai varbūt ir nonākuši kāda man nezināma indivīda iegribu ietekmē?